BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Jak dobrać pomadkę
Makijaż

Jak dobrać pomadkę do swojej urody?

Jak dobrać pomadkę? Jakiej marki pomadek używać, aby być zadowolonym? O, to pytania, na które od tak trudno jest odpowiedzieć, ponieważ każda kobieta ma jakieś swoje ulubione marki pomadek i ich po prostu używa. Poza tym jeszcze trzeba dodać, że na rynku co rusz pojawiają się nowe artykuły i można z nich wybierać. A gdzie jak gdzie, ale w branży kosmetycznej dzieje się naprawdę sporo. Prawdę mówiąc, gdyby ktoś chciał być na bieżąco ze wszystkimi nowymi trendami, miałby spory kłopot, bo te przecież zmieniają się wręcz błyskawicznie.

Wybór pomadki

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mamy w nim wyjaśnić, jak dobrać pomadkę. No cóż, sprawa nie jest taka ława, ale spokojnie można sobie z tym zadaniem poradzić. Najlepiej byłoby pójść do kosmetyczki, a ona z całą pewnością pomogłaby nam. Gdyby jednak ktoś chciał samodzielnie zgłębić zagadnienie, też może to zrobić. Do dyspozycji mamy choćby blogi poświęcone kosmetyce i w takich miejscach znajdziemy pożądaną przez nas wiedzę. A trzeba wiedzieć, że źle dobrana pomadka może po prostu zaszkodzić naszemu wyglądowi.
A takiej sytuacji trzeba unikać. Na pewno pomadka musi spełniać określone warunki. Po pierwsze, musi być dopasowana do ust. Co to znaczy? To, że jedne panie potrzebują usta nawilżać, inne – natłuszczać, a jeszcze inne- nabłyszczać. Ale wiedzmy, że pomadki jasne i nabłyszczające powiększają usta, a matowe i ciemne- pomniejszają. Tak więc, niejako na wstępie już możemy określony ich rodzaj wykluczyć. Ale szminki matowe zawsze są ok.
Po drugie, pomadkę należy dopasować zarówno do cery, jak i do koloru oczu. I znów zasada jest taka, że do ciemnej karnacji pasują szminki brązowe czy bordowe, natomiast do jasnej – pastelowe. Ale najlepiej oczywiście sprawdzić, jaki kolor nam się najbardziej nada.

A w takim razie dla kogo jest szminka czerwona?

Jak najbardziej można jej używać, ale warto tez wiedzieć o kilku zasadach jej użycia. Otóż, jeśli ktoś może pochwalić się śnieżnobiałymi zębami, jak najbardziej czerwona szminka jest wskazana. Gorzej, kiedy nasze uzębienie takie nie jest. Czerwona szminka może wówczas tylko zaszkodzić naszemu wyglądowi. Takie życie, niestety. Czerwony kolor jest już sam w sobie mocny i zwraca uwagę. Lepiej więc nie eksperymentować.

Po trzecie pomadkę najlepiej też dopasować do koloru oczu

I tak np. zielone, zielono-szare czy szaro-niebieskie oczy lubią szminki w odcieniach rdzawych, brzoskwiniowych lub koralowych. Oczy ciemne natomiast wymagają czerwieni, fioletu lub bordo. A więc, drogie panie, szukajcie swoich kolorów i dbajcie o wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.