Blizny powstałe w skutek urazów, zabiegów lub z powodu łysienia bliznowaciejącego spędzają Ci sen z powiek ? Masz poczucie, że wszyscy widzą w tych miejscach ubytek włosów na głowie ? A może jest to dla Ciebie problem nie tylko estetyczny ale również psyciczny ? Jest na to sposób, zabieg odtwórczy włosów, który polega na przeszczepienie włosów na blizny.
Zabieg odtwórczy włosów – na czym polega?
Blizny dla każdego człowieka, są pewnego rodzaju pamiątką z danego wydarzenia. Nie zawsze jednak są to miłe wspomnienia, a blizny również bywają szpecące oraz widoczne. Medycyna estetyczna, dzięki rozwojowi, znalazła sposób na zakrycie blizn na owłosionej skórze. Taką metodą jest zabieg odtwórczy włosów. Powstałe blizny, mają inną strukturę niż skóra zdrowa, dlatego też w tym obszarze nie ma mieszków włosowych. Zabieg odtwórczy można wykonywać nie tylko na skórze głowy, jest również możliwość wykonania go na innych owłosionych częściach ciała.
Jak podkreśla Dr Piotr Turkowski z OTCO Clinic: Zabieg odtwórczy włosów, polega na pobraniu mieszków włosowych ze zdrowej skóry, i wszczepieniu go w wybraną bliznę. Taki zabieg jest bardzo trudny, lekarz wykonujący przeszczep, musi podczas zabiegu dobrać odpowiednie narzędzia, oraz wybrać najlepsze mieszki włosowe. Tak wykonany zabieg pozwoli mieszkom włosowym „wypuścić” włosa. Efekty będą widoczne już po 3 miesiącach.
Wskazania i przebieg zabiegu przeszczepu włosów na bliznę
Przed każdym zabiegiem, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi dokładny wywiad odnośnie stanu zdrowia, chorób, blizny czy wyników badań. Podczas takiej wizyty, cały proces zabiegu zostanie szczegółowo omówiony. Dlatego ważne jest, aby pytać o wszystko co nas niepokoi, ciekawi czy stresuje.
Przeszczep włosów na bliznę, wykonywany jest podczas znieczulenia miejscowego, dzięki czemu ból nie będzie odczuwany, a pacjent będzie mógł się odprężyć i poczuć w miarę komfortowo. Zabieg przeszczepu włosów na bliznę, dzieli się na 2 etapy:
- Przygotowanie mikroprzeszczepów – ten etap polega na pobraniu pojedynczych przeszczepów, lub w trudniejszych przypadkach paska owłosionej skóry. Następnie przygotowywane są pojedyncze mieszki włosowe, które będą wszczepiane w bliznę.
- Wszczepienie mieszka włosowego – jak sama nazwa wskazuje, ten etap polega na wszczepieniu mieszka. Taki proces, odbywa się za pomocą delikatnych nakłuć, wykonanych pod właściwym kątem, aby nadać włosowi odpowiedni kierunek wzrostu. W tak nakłute miejsce, za pomocą specjalistycznego sprzętu, lekarz przeszczepia wcześniej przygotowany mieszek włosa.
Wskazaniem do zabiegu odtwórczego są:
- Łysienie bliznowaciejące
- Blizny pourazowe na skórze głowy które są w miejscu widocznym
- Blizny pooperacyjne
- Blizny pourazowe na brwiach
- Blizny pourazowe na górnej wardze
Na efekty zabiegu trzeba poczekać. Na początku, w miejscu w którym wykonywany był zabieg pojawia się małe strupki które samoistnie odpadną po kilku dniach. Nie należy ich zdrapywać. Nowe włoski, pojawią się już po około 3 miesiącach. Efekt jaki będzie widoczny po tych 3 miesiącach, będzie efektem końcowym, czyli takim który będzie Ci towarzyszył do końca życia.
Czy warto wykonać taki zabieg i czy jest on bezpieczny?
W przypadku przeszczepu włosów, należy udać się do naprawdę dobrego specjalisty. Jest to zabieg, który wymaga bardzo dużych umiejętności, wiedzy, i skupienia operatora. Mieszki włosowe, muszą być w odpowiedni sposób pobrane, przygotowanie i przeszczepione. Sam zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, jest bezpieczny i przede wszystkim trwały. Zainwestowanie w taki zabieg, jak najbardziej jest opłacalne, nie tylko ze względów estetycznych ale i poprawia samopoczucie. Po co ukrywać blizny pod opaskami, chustkami, czapkami czy ubraniem ? Wystarczy wykonać, tak mały i bezbolesny zabieg, na przykład OT.CO Clinic – Klinika Medycyny Estetycznej w Warszawie, w której pracuje jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie przeszczepu włosów. Przeszczep włosów na bliznę, jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Wystarczy tylko zadzwonić, umówić się na konsultację, i zapomnieć o nieestetycznym problemie.