BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Zalety ze spania w satynowej pościeli
Lifestyle

Zaskakujące korzyści ze spania w satynowej pościeli

Każdy marzy o budzeniu się każdego ranka z idealnie gładkimi włosami i jedwabistą skórą. Satynowa pościel może zapewnić ten efekt. Aminokwasy zawarte w satynie zwalczają starzenie się skóry, pomagają wyglądać młodziej oraz sprawią, że można budzić się odświeżonym i pięknym.

Zapobieganie starzeniu się skóry

Badania udowodniły, że pościel satynowa pomaga w zapobieganiu starzeniu się skóry. Zawarte w satynie aminokwasy mogą przeciwdziałać skutkom starzenia, zwłaszcza w skórze twarzy, i mogą pomóc uspokoić układ nerwowy. Satyna zawiera również naturalne białko komórkowe, co przyspiesza metabolizm komórek skóry, pomagając w ten sposób zmniejszyć oznaki starzenia. W przeciwieństwie do bawełny (która jest absorbującym włóknem i przyciąga wilgoć), satyna nie wchłania naturalnej wilgoci z twarzy i włosów ani kremów kosmetycznych podczas snu. Pozwala to na bardziej efektywne wykorzystanie kremów na noc, zapewniając lepsze nawilżenie skóry, co pozwala uzyskać bardziej zadowalający efekt końcowy.

Regulowanie temperatury

Satyna to naturalny regulator ciepła, utrzymujący prawidłową temperaturę ciała. Nie przewodzi ciepła ani elektryczności statycznej, jak inne włókna. W niskiej temperaturze pościel satynowa bawełniana zatrzymuje ciepło, a w trakcie letnich upałów, nadmiar ciepła jest odprowadzany, dzięki czemu skóra jest chłodna latem, a ciepła zimą. Jest to niezwykle ważne dla kobiet przechodzących menopauzę. Nie ma nic gorszego niż nocne poty, a pościel z satyny jest wtedy najlepszym wyborem do spania.

Korzyści zdrowotne

Satyna jest naturalnie hipoalergiczna, co sprawia, że jest niezbędna dla pacjentów cierpiących na astmę i alergików – zwłaszcza tych z egzemą – pomagając wrażliwej, suchej lub swędzącej skórze. Dla osób cierpiących na astmę i alergię istnieje wiele czynników, takich jak substancje chemiczne i powszechne alergeny, które mogą nasilać obie choroby. Eksperci medyczni zalecają, aby zmniejszenie narażenia na alergeny i substancje drażniące, takie jak roztocza, stanowiło kluczowy element planu leczenia astmy i alergii pacjenta. Poszewki satynowe są skuteczną barierą chemiczną przed tymi alergenami. Problemy ze snem są dość powszechne u osób z chorobą Parkinsona. Może to być spowodowane sztywnością i dyskomfortem. Używanie pościeli satynowej naprawdę może pomóc w razie trudności z przewracaniem się w łóżku.

Zalety ze spania w satynowej pościeli

Jak widać korzyści ze spania w satynowej pościeli wykraczają ponad poczucie luksusu. Spędzanie nocy w tej pościeli zapewnia również wiele innych korzyści, warto więc rozważyć jej zakup i codzienne używanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.