BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Zdrowie

Zaburzenia odżywiania – jak z tym walczyć?

Powszechnie lansowany wzór ludzkiej sylwetki powoduje, że większość nastolatek, a czasem również nastolatków nie akceptuje własnego ciała.

Zaburzenia odżywiania

Ponieważ młodzi ludzie nie mają właściwej wiedzy na temat odchudzania i dietetyki, często eksperymentują z niewłaściwymi dietami oraz innymi niebezpiecznymi sposobami na utratę wagi. W skrajnych przypadkach skutkuje to poważnymi zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja czy bulimia. W początkowych fazach zaburzenia te są bardzo trudne do wykrycia i zdiagnozowania, szczególnie, że nastolatki zazwyczaj starannie je ukrywają przed otoczeniem.

Jak się ukrywają?

Unikają jedzenia przy wspólnym stole z rodziną a nagłe chudnięcie maskują obszernymi ubraniami. Nawet po wykryciu schorzenia, jego leczenie jest bardzo trudne, ponieważ największe znaczenie ma tutaj zmiana sposobu myślenia sposobu chorej osoby, a jest to bardzo trudne. Anoreksja i bulimia działają bardzo wyniszczająco na organizm, powodując często nieodwracalne zmiany. Około 10% przypadków anoreksji kończy się śmiercią.

bootsy.pl