BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Zabieg infuzji tlenowej – o czym trzeba wiedzieć?

Infuzja tlenowa — na czym polega zabieg?

Infuzja tlenowa to przede wszystkim nieinwazyjna metoda wykorzystująca tlen w celu zapewnienia naturalnie pięknego i młodego wyglądu skóry twarzy. Czas trwania wizyty w gabinecie szacuje się na ok. 1,5 godziny, choć niektóre z nich gwarantują efekt już po 30 minutach.

Specjaliści wykorzystują tę nowoczesną technologię w celu ingerencji w głębokie warstwy skóry bez konieczności jej przekłucia. Forma zabiegu sprawia, że jest on całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu liczne dobroczynne dla stanu skóry składniki trafiają do jej najgłębszych warstw.

Osoba przeprowadzająca zabieg korzysta z całkowicie bezpiecznego dla zdrowia aplikatora, w którym nagromadzone są cząsteczki tlenu pozostające pod wysokim ciśnieniem. Specjalista ma za zadanie również dobrać do potrzeb skóry klienta odpowiednią ampułkę. Jest ona odpowiednio rozprowadzona na obszarze aplikatora, a nachylenie urządzenia pod odpowiednim kontem pozwoli na pełne wniknięcie wszystkich składników odżywczych.

Dzięki temu szybciej odbywają się procesy regeneracyjne w skórze, liczne związki aktywne sprawiają, że wszelkie niedobory zostają uzupełnione, a skóra jest lepiej nawilżona i promienieje. Po zabiegu można się w pełni cieszyć z efektów, ponieważ nie wymaga on żadnej rekonwalescencji ani gojenia.

Infuzja tlenowa — dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

Zabieg jest bezpieczny i można go przeprowadzić u osób w każdym wieku. Jedynymi przeciwskazaniami są ciąża, karmienie piersią, infekcja lub opryszczka na obszarze skóry twarzy, lub uczulenie na którykolwiek ze składników wykorzystywany podczas zabiegu.

Najlepsze efekty uzyskają osoby, które zmagały się z suchością skóry. Infuzja tlenowa pomoże wszystkim osobom, które mają odczucie, że ich skóra jest pozbawiona blasku i wygląda na zmęczoną.

Skorzystanie z tego typu usług polecane jest również kobietom, które zmagają się z objawami starzenia lub licznymi przebarwieniami na skórze. Zabieg może okazać się pomocy w leczeniu takich chorób jak trądzik różowaty, łojotok, egzema. Infuzja tlenowa pomoże zredukować uszkodzenia związane ze zbyt długim oddziaływaniem promieniowania UV oraz popraw stan skóry naczyniowej.

Forma zabiegu może być dostosowana do określonych potrzeb, dlaczego jest on stosowany na różne problemy skórne. Serum wybrane przez specjalistę ma mieć właściwości szczególnie korzystne dla danego typu cery klienta.

Infuzja tlenowa — efekty i trwałość zabiegu

Pacjentki po wyjściu z gabinetu mogą od razu cieszyć się wyraźnie lepszym stanem skóry twarzy. Po przebudzeniu się rano i przyswojeniu przez skórę wszystkich korzystnych substancji efekt robi jeszcze większe wrażenie. Jest on w pełni widoczny przez 1,5-2 tygodnie.

Zabieg idealnie sprawdzi się dla kobiet, które mają przed sobą jakieś ważne wydarzenie, ale również w sytuacji, w której chcą one zadbać o stan skóry, aby poprawić sobie samopoczucie. Zastosowanie zabiegu jest uniwersalne. Innego rodzaju efekty dostrzegą osoby młode. W ich wypadku skóra będzie odżywiona i nawilżona, a wydzielanie łoju ograniczone.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku osób w starszej grupie wiekowej, którym pozwoli on zredukować zmarszczki. Infuzja tlenowa może być również z powodzeniem wykonana na skórze mężczyzn.

Infuzja tlenowa — jakie urządzenia są wykorzystywane do wykonania zabiegu?

Na rynku medycyny estetycznej jest cała masa urządzeń wykorzystywanych w celu przeprowadzenia infuzji tlenowej. Należą do nich m.in. urządzenia infuzja tlenowa MedikaInfuzja tlenowa PILL INFUSION, jak również urządzenia marki POLADERMA oraz Zemits Chydroluxx.

Dzięki tak dużej dostępności sprzętu zabieg może być wykonany nawet samodzielnie w domu, jednak oczywiście najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalisty. Porządnej jakości sprzęt może kosztować 9000 złotych, a koszt pojedynczej wizyty zazwyczaj wynosi ok. 200 zł. Z tego powodu zabieg jest relatywnie niedrogi w stosunku do ceny.

Szczególnie zważywszy na to, że w koszt wliczona jest konsultacja, wybrana ampułka, profesjonalna obsługa, a na koniec zabiegu, aby wzmocnić efekt nakładany jest często kwas hialuronowy. 

Infuzja tlenowa — korzyści zabiegu

  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa stanu cery trądzikowej, naczynkowej, suchej, 
  • działanie prewencyjne,
  • zabieg jest całkowicie bezbolesny, można go określić, jako przyjemny,
  • pełnia bezpieczeństwa,
  • natychmiastowy efekt,
  • korzystna cena w stosunku do uzyskiwanych efektów,
  • mocny efekt nawilżający,
  • zwiększenie elastyczności i napięcia w przypadku skóry wiotkiej,
  • wyrównanie kolorytu skóry osób zmagających się z. licznymi przebarwieniami.

 

 Materiał partnera

 

 

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!