Trendy makijażowe jesień/zima 2011

Patrzę przez okno i pomimo, że nadal jeszcze mamy kalendarzowe lato i świeci słońce widzę jak liście na drzewach przybierają od żółtych poprzez brązowe i czerwone barwy. Te które spadły plączą się ludziom między stopami… kolory są za to obłędne. Idzie jesień, a po niej będzie zima… Nie znoszę tych pór roku, na szczęście trendy […]

Patrzę przez okno i pomimo, że nadal jeszcze mamy kalendarzowe lato i świeci słońce widzę jak liście na drzewach przybierają od żółtych poprzez brązowe i czerwone barwy. Te które spadły plączą się ludziom między stopami… kolory są za to obłędne.

Idzie jesień, a po niej będzie zima… Nie znoszę tych pór roku, na szczęście trendy makijażowe na ten zimniejszy sezon wprowadzają w moje samopoczucie trochę pozytywnej energii. Nastawiam się na to, że znowu będzie mi zimno, ale przynajmniej będę miała fajny makijaż – ot taka mała radość.

Najmocniejszy trend na jesień/zimę to metalizujące cienie. Najlepiej w grafitach i szarościach. Mile widziany będzie także granat i brąz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cienie można delikatnie położyć na ruchomą powiekę aby subtelnie zaakcentować cały makijaż, ale można też skusić się na mocny, rokowy albo glamourowy make up rozcierając ciemniej cienie na całej powierzchni oka!

Następny trend to kreska, ale nie taka zwykła, klasyczna. Najbardziej trendy jest teraz taka graficzna, wyrysowana konturowo i nie wypełniana w środku. Może być też zrobiona samym ciemnym cieniem, w stylu Amy Winehouse, ale nie mysi być taka ostra, krawędzie mogą być rozdymione!

Mody w sezonie jesień/zima 2011 będzie także nude make up. Czyli taki, który jest, ale go nie widać.
Taka wersja super sprawdza się u dziewczyn z piękną cerą i delikatnymi i wyraźnymi rysami. Tym pierwszym nude make up podkreśli łagodność i subtelność urody, a te drugie zyskają takim makijażem świeżość i naturalność przez cały dzień!

zobacz też jak o trendach opowiada >>>Jill Powell z Sephora Pro USA<<<

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze