Ściąga z kolorów

Najmodniejszy w tym sezonie jest oranż – wiele osób, słysząc takie stwierdzenie, nie bardzo wie o jaki kolor chodzi. Więc jeśli dostaniecie od chłopaka/męża pomadkę w odcieniu nude zamiast oranżu, nie koniecznie musi to wynikać z jego braku chęci sprezentowania najmodniejszej opcji czy nieznajomości najnowszych trendów, ale właśnie zagubienia w nazewnictwie kolorów. Problem, czy raczej […]

Najmodniejszy w tym sezonie jest oranż – wiele osób, słysząc takie stwierdzenie, nie bardzo wie o jaki kolor chodzi.

Więc jeśli dostaniecie od chłopaka/męża pomadkę w odcieniu nude zamiast oranżu, nie koniecznie musi to wynikać z jego braku chęci sprezentowania najmodniejszej opcji czy nieznajomości najnowszych trendów, ale właśnie zagubienia w nazewnictwie kolorów. Problem, czy raczej problemik jest dość powszechny, tym bardziej, że różnice czasem subtelne – w tonach, z domieszką innej barwy potrafią nieźle zdezorientować.

Dla wszystkich zainteresowanych – mała ściąga z najpopularniejszych nazw „kodu kolorystycznego”.

Tabela kolorów makijaż

P.S. Ważniejsza jest definicja niż przedstawiony tu kolor który w 100% nie odzwierciedli prawdziwego wyglądu, który często zobaczymy tylko przy naturalnym oświetleniu, bądź poświacie, którą można zobaczyć tylko „na żywo”.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze