Makijażowe triki gwiazd: Make up Kim Kardashian

Przeglądając prasę kolorową można się nabawić kompleksów… Wszystkie gwiazdy mają idealną figurę, super modne ciuchy, nieskazitelną cerę i doskonały makijaż… Cóż, prawda jest taka, że za każdą gwiazdą stoi sztab specjalistów także tych od make up`u. Więc chyba nie ma sensu próbować być wierną kopią naszej ulubionej gwiazdy, bo szansa powodzenia jest niewielka… ale inspirowanie […]

Przeglądając prasę kolorową można się nabawić kompleksów… Wszystkie gwiazdy mają idealną figurę, super modne ciuchy, nieskazitelną cerę i doskonały makijaż…

Cóż, prawda jest taka, że za każdą gwiazdą stoi sztab specjalistów także tych od make up`u. Więc chyba nie ma sensu próbować być wierną kopią naszej ulubionej gwiazdy, bo szansa powodzenia jest niewielka… ale inspirowanie się to już zupełnie inna sprawa! Namawiam! Bo to skarbnica tricków, które każdej z nas mogą poprawić make-up i humor!

Weźmy dziś na warsztat makijaż Kim Kardashian. Nie jestem jej wizażystką, więc nie mogę dać Wam przepisu na identyczny look, ale chętnie podzielę się z Wami moimi obserwacjami i spostrzeżeniami.

Zacznijmy od cery – aby zbliżyć nasz make-up do look`u Kim, musimy pamiętać o rozświetleniu okolic oczu ujednoliceniu cery i takim zmatowieniu, które nie da nam efektu maski.

Do rozświetlenia okolic oczu najlepiej użyć kultowego już Touche Eclat od YSL lub wszechstronnego produktu Stay Don’t stray Benefit. Rozświetlasz aplikujemy w wewnętrzny kącik oka, pod okiem, na dolnej linii rzęs, a gdy zajdzie taka potrzeba to także na powiece.

Następnym krokiem jest nałożenie odpowiedniego dla nas podkładu, pamiętajcie tylko o jednej ogromnie istotnej zasadzie: podkład musi mieć odcień idealnie pasujący do naszej cery!!! Tylko wtedy makijaż będzie naturalny i piękny.

Teraz puder, aby uzyskać efekt makijażu Kim polecam taki, który zmatowi cerę, utrwali makijaż, ale również doda skórze blasku. Twarz Kim nie jest „płaska” i zdecydowanie pozbawiona jest „efektu maski”. Jak to uzyskać?
Oczywiście dzięki odpowiedniemu modelarzowi twarzy za pomocą dwóch produktów:

1) matowego pudru brązującego, aplikowanego pod kością policzkową oraz na linii żuchwy i skroniach

2) różu nałożonego na szczyt kości policzkowych – taki modelarz zapewnia piękny dziewczęcy wygląd oraz sprawia, że nasze twarze są niezwykle plastyczne (bez efektu maski)

Po drugie brwi – wyraźne, gęste i zadbane. Takie brwi dodadzą spojrzeniu temperamentu, a całej twarzy wyrazistości. Nie wierzycie? Spójrzcie na Kim jej brwi są grube i ciemne co tylko dodaje jej urody. Tak więc zapuszczajmy brwi!!! i dbajmy o nie. Co polecam do makijażu brwi? Palety do brwi Benefit, bo są naprawdę genialne – sprawiają, że „fryzurka brwi” jest doskonała przez cały dzień…

Teraz oczy…

Po pierwsze kontur, czyli czarna wodoodporna kredka np. niezawodna Make Up For Ever. Do tego obowiązkowo cienie jasne (najlepiej naturalne beżowe), ciemne (czarne, szare lub grafitowe).

Krok po kroku:
– nakładamy na całe powieki, aż po brwi jasny cień, nie zapominajmy o wewnętrznych kącikach oczu, by makijaż mimo, iż intensywny nie był ciężki i nie dawał efektu zmęczenia.
– odrysowujemy oko kredką,
– wąskim pędzelkiem, oprószonym czarnym cieniem rozcieramy kredkę na dolnej linii rzęsy, aby zmiękczyć wyrysowaną kreskę,

– nakładamy ciemny cień na górnej powiece w zewnętrznym kąciku i rysujemy tzw. „banana” w kierunku wnętrza oka (do połowy oka, w załamaniu powieki),
– na środek powieki nakładamy cień szary i całość rozcieramy mieszając cień średni z najjaśniejszym. Pamiętajmy o dokładnym roztarciu granic cieni, aby nigdy nie były one widoczne.

No i rzęsy – mają być mega-gęste, więc jeśli natura nie obdarzyła Was firanką rzęs – doklejcie sztuczne!

Opcji jest wiele – polecam obejrzeć film Ani na temat sztucznych rzęs.

Ostatni akcent – usta

Muszą być lśniące od błyszczyka lub połyskującej pomadki w świeżym, blado-różowym kolorze. Taki makijaż ust świetnie zagra z mocnym make-up’em oczu.

Dziewczyny, jeśli styl Kim Wam „pasuje” i macie podobne warunki – bierzcie pędzle w dłoń i czarujcie!


SEPHORA

szczegóły

Komentarze