Brwi na pierwszym planie. Jak je malować?

Dobrze wyregulowane, dobrane do naszej urody i oczywiście naszych oczekiwań brwi stanowią idealną ramę dla naszej twarzy. Jednak jak dobrać ich odpowiedni kształt dla siebie oraz idealne produkty do makijażu brwi, skoro co sezon w trendach prosto z Fashion Weeku pojawiają się nowe, często zupełnie odmienne od poprzednich looki? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Należę do osób, które naturalnie (jak typowa właścicielka słowiańskiej urody) mają jasną oprawę oczu – moje brwi i rzęsy bez makijażu są prawie niewidoczne. I jeżeli wyjdę tak z domu, to często zdarza mi się (nawet jeżeli mam krem BB na twarzy), że ludzie pytają, czy jestem chora! Dlatego w codziennym makijażu tak dużą wagę przywiązuję do idealnego tła: ujednoliconej, rozświetlonej cery i ramy, czyli brwi w odpowiednim kształcie i w odpowiednich kolorach. Wtedy wystarczy mi jeszcze podkreślenie rzęs tuszem, bronzer pod kości policzkowe oraz błyszczyk na usta i jestem gotowa, by zawojować świat. :)

Henna do brwi i piękny kształt, czyli wizyta w Brow Bar Benefit Cosmetics

Bardzo pomagają mi w tym wizyty w Brow Barze marki Benefit – regulacja + henna brwi. Podczas nich często relacjonuję na Instagramie, co się z nimi dzieje. Dostaję wówczas mnóstwo pytań od znajomych, klientek i obserwujących mój profil. Wszyscy są ciekawi, jaka jest różnica między makijażem brwi a wizytą w takim miejscu oraz czy warto. Oczywiście, że tak! :) Oto kilka powodów:

Po pierwsze: oszczędność czasu podczas robienia makijażu – kolor po hennie utrzymuje się u mnie ponad 1,5 miesiąca, więc na co dzień utrwalam je jedynie bezbarwnym żelem i mam z głowy. :) Oczywiście, ja mam szczęście, bo mam gęste brwi – nie muszę już ich zagęszczać. Ale nawet, jeżeli masz nieco delikatniejsze, rzadsze brwi, po wizycie w Brow Barze wystarczy, że wprowadzisz swój ulubiony produkt między włoski i brwi gotowe! Może to być na przykład cień lub kredka do brwi.

Po drugie: idealny kształt – dzięki temu, że zabieg polega na woskowaniu jest bardziej precyzyjny, szybszy i jak dla mnie mniej bolesny niż regulacja brwi pincetą. Pamiętam, że zanim zaczęłam odwiedzać Brow Bar, nadanie kształtu brwiom (które i tak naturalnie rosły „po łuku”) było prawdziwym wyzwaniem.
Poza tym, wizyta w Brow Barze pięknie łączy się z makijażem brwi – pierwszy nadaje idealny kształt i kolor, drugi sprawia, że brwi w zależności od nastroju czy naszego looku mogą być bardziej/mniej wyraźne, graficzne, a nawet w innym kolorze.

Piękny makijaż brwi: krok po kroku

W idealnym podkreśleniu brwi makijażem warto też trzymać się kilku zasad/trików:

1. Dobierz odpowiednie produkty – chcesz szybko i łatwo uzyskać graficzne brwi? Sięgnij po idealny duet: specjalną farbkę i precyzyjny, ścięty pędzelek do brwi. Marzą Ci się naturalne, w delikatnym nieładzie brwi? Wybierz kolorowy lub bezbarwny żel do brwi. Preferujesz te naturalnie podkreślone kolorem – zastosuj delikatne cienie do brwi, które dodatkowo pięknie optycznie zagęszczą Twoje włoski oraz bezbarwny żel do brwi, które je utrwali.

2. Uzyskaj trójwymiarowy efekt. Niezależnie od tego, czy lubisz graficzne czy naturalnie podkreślone brwi, zawsze kiedy używasz kolorowych kosmetyków, operuj dwoma kolorami – ciemniejszym i jaśniejszym. Uzyskasz wtedy efekt trójwymiarowości. Brwi będą widoczne i naturalne, a do tego unikniesz płaskiego rysunku, który potrafi zmienić (nie zawsze na korzyść) cały look. Ciemniejszego koloru używaj zawsze do wyrysowania podstawy brwi i np. zagęszczenia ich u nasady, a jaśniejszego do podkreślenia góry czy delikatniejszego zarysowania ich gęstości.

3. Wybierz odpowiednie akcesoria – wiele marek w zestawach produktów do rzęs umieszcza ich mini wersje do makijażu brwi. Jest to świetne rozwiązanie na wyjazdy, czy do podręcznej kosmetyczki. Natomiast swoją domową kosmetyczkę/kufer warto wyposażyć w długi, ścięty pędzelek. Dzięki niemu uzyskamy bardziej precyzyjny kształt i makijaż.

4. Podkreśl podstawę brwi/łuk brwiowy – do wykończenia makijażu brwi sięgnij po beżową kredkę lub beżowy cień i podkreśl miejsce tuż pod podstawą wyrysowanych brwi. Dzięki temu zliftingujesz tą część twarzy, sprawisz, że oczy będą wydawały się większe, bardziej otwarte. :)

Jeżeli masz ochotę zobaczyć, jak wygląda wizyta w Brow Barze lub poszukujesz inspiracji w makijażu brwi czy poprowadzenia go do idealnie wyrysowanych/wyprofilowanych łuków, zajrzyj na nasz kanał blogmakijaż na YouTube – przygotowałam film na ten temat. :)

 

  BENEFIT COSMETICS Gimme Brow- żel dodający brwiom objętości
  Dzięki zawartości maleńkich mikrowłókien, Twoje łuki nabiorą naturalnie wyglądającej gęstości i blasku!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Brow Zings- całkowity zestaw do kształtowania brwi
  Ta mała paletka zawiera wszystko, co jest niezbędne do podkreślania i wypełniania łuków!
  od 169.00 PLN
  sprawdź

Natalia Gustaw

Senior Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze