BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Techniki makijażu
Makijaż

Techniki makijażu w codziennym zastosowaniu

Odpowiednio wykonany makijaż to podstawa w ukryciu wszelkich niedoskonałości twarzy, a także możliwość uwydatnienia jej największych atutów. Nie mniej jednak aby makijaż mógł należycie spełniać swoją rolę koniecznym jest jego właściwe wykonanie, a to nie należy do najłatwiejszych czynności. Profesjonaliści w dziedzinie makijażu poświęcają wiele lat na zdobywanie niezbędnej wiedzy i umiejętności, które pozwolą im na właściwe dobieranie rodzaju makijażu do typu urody. Wykonanie wyżej wspomnianego zajmuje im niejednokrotnie nawet kilka godzin. Jak wiadomo, na co dzień nie dysponujemy taką ilością czasu, a ponadto żadna z nas nie miałaby nawet ochoty, żeby każdego dnia godzinami stać przed lustrem w celu wykonania perfekcyjnego makijażu rodem prosto z Hollywood. W związku z czym zostaje nam opanowanie podstawowych technik wykonywania makijażu, dzięki którym uzyskamy najlepszy dla nas efekt.

Jak dobrać technikę makijażu do kształtu twarzy?

Wiele z nas o tym słyszało, ale mało kto stosuje techniki makijażu, które pozwalają na modelowanie twarzy. Nie jest to łatwe jednak opanowanie tego typu „trików” pozwoli nam na zatuszowanie niedoskonałości i jednocześnie na podkreślenie największych atutów. Najważniejszym jest jednak, aby wyżej wspomniany dostosować do naszego kształtu twarzy.

W przypadku owalnej twarzy wystarczy jedynie nałożyć podkład w jednym kolorze. Jeżeli jednak nasza twarz kształtem przypomina gruszkę, czyli jest wąska w czole i wyraźnie rozszerza się przy policzkach oraz dolnej części żuchwy – zdecydowanie warto skupić się na rozjaśnianiu skroni i tuszowaniu żuchwy. W przypadku tego ostatniego niewątpliwie pomoże nam ciemniejszy fluid. Osoby posiadające twarz kwadratową powinny postawić na ciemny fluid oraz róż, który pozwoli na konturowanie twarzy. Twarz okrągła niewątpliwie wymaga cieniowania, natomiast ta w kształcie serca stosowania ciemnego fluidu celem ukrycia wystającej brody. Osobom o twarzy prostokątnej z całą pewnością przyda się jasny róż oraz ciemny podkład do tuszowania.

Jak prawidłowo malować oczy?

Oczy to kluczowy element twarzy, który najbardziej przyciąga uwagę innych osób. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki makijażu można poprawić ich kształt, powiększyć ich rozmiar, spowodować że będą bardziej wyraziste, bardziej je ożywić, a także wzbogacić optycznie zarys ich rzęs oraz brwi. Aby jednak móc uzyskać wyżej wspomniane efekty, koniecznym jest dobranie odpowiedniego rodzaju makijażu do danego typu oczu.

Jeżeli posiadamy głęboko osadzone oczy, to najlepszym rozwiązaniem na ich pomalowanie będzie zastosowanie pastelowych cieni i pokrycie nimi całej górnej powieki, a następnie użycie jasnego cienia bezpośrednio pod zarysem brwi. Następnie warto narysować cienką kreską u styku powieki i rzęs stosując ten sam pastelowy kolor, co na górnej powiece. W przypadku oczy wypukłych najlepiej sprawdzą się ciemniejsze pastele, które pozwolą na optyczne zmniejszenie oka i jego głębsze osadzenie. Do malowania małych oczu powinno się stosować perłowe lub jasnozłote pastele na górnej powiece. Nad powiekami warto użyć ciemniejszych pasteli. W przypadku tego typu oczu zaleca się także solidne wytuszowanie rzęs zarówno dolnych, jak i górnych. Oczy, które charakteryzują się przymkniętą powieką powinny być malowane w taki sposób, że na górną powiekę oraz powierzchnię pod łukiem brwiowym rozjaśnia się jasnym pastelem. Aby osiągnąć efekt bardziej otwartego oka należy wykonać niepełną, delikatną kreskę przy samej nasadzie rzęs. Rzęsy natomiast malować tuszem wykonując ruch, który będzie je podkręcał jak najbardziej ku górze.

O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do wykonywania makijażu?

Przede wszystkim warto rozpocząć od oceny, jaki posiadamy typ twarzy, ust oraz oczu. Jeżeli nie do końca wiemy jak to zrobić, warto poczytać informacje na wyżej wspomniany temat, a następnie spróbować się do niego dopasować. Nie zaszkodzi także skonsultować swoje wątpliwości z kosmetyczką u której wykonujemy różnorodne zabiegi. Jeżeli będziemy miały już pewność, kolejnym etapem jest wypracowanie odpowiedniej techniki przy zastosowaniu której wykonamy makijaż. Pamiętajmy o tym, że początki zawsze są trudne w związku z czym nie ma sensu się zniechęcać. Poćwiczmy w domu nawet kilka razy techniki malowania, które najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku. Jeżeli mamy taką potrzebę, to możemy wybrać się również na kurs wykonywania makijażu. Z całą pewnością pomoże nam on oponować podstawy, a i jest szansa, że w jego trakcie wyćwiczymy tą technikę, która najlepiej będzie nam odpowiadać.

Hej, jestem Justyna i jestem instruktorką makijażu. Ukończyłam studia kosmetologiczne, a także wiele kursów związanych z makijażami na różnorodne okazje. W wolnym czasie kształcę się w kierunku stylizacji paznokci oraz rzęs. Moim kolejnym hobby jest moda, układanie stylizacji i charakteryzacje. Zachęcam do lektury moich artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą i inspiruję wiele kobiet, do rozwijania swoich pasji i dbania o siebie!