Warsztaty makijażowe z Alexem Chiatti i Julie Baudriera

Wiem, wiem – trochę czasu od konkursu Make Up Masters 2011 i warsztatów makijażowych poprzedzających finał już minęło, ale tyle się ciągle dzieje… Przepraszam, że musieliście tyle czekać.. Jak było na warsztatach? Bosko! Ale od początku… Pierwszy dzień prowadził Alex Chiatti – makijażysta marki Dior, drugi dzień Julie Baudrier – makijażystka współpracująca z Sephora. Oboje […]

Wiem, wiem – trochę czasu od konkursu Make Up Masters 2011 i warsztatów makijażowych poprzedzających finał już minęło, ale tyle się ciągle dzieje… Przepraszam, że musieliście tyle czekać..

Jak było na warsztatach? Bosko! Ale od początku…

Pierwszy dzień prowadził Alex Chiatti – makijażysta marki Dior, drugi dzień Julie Baudrier – makijażystka współpracująca z Sephora. Oboje przylecieli do nas prosto z Paryża.

Pierwszy dzień warsztatów: oficjalne powitanie przez naszego dyrektora artystycznego – Sergiusza Osmańskiego, przedstawienie się, powitanie Karoliny Zientek, która wygrała konkurs na naszym blogu. Wręczenie prezentu. Po tym dziewczyny przystąpiły do pracy z Alexem.

Alex, który głównie prowadzi warsztaty we Francji, ale także pracuje w największej perfumerii Sephora na Chaps-Elysee i ma styczność z bardzo wymagającymi Francuzkami, uczył ekstrawagancji i rozmachu w makijażu. W ruch poszły gadżety (sztuczne rzęsy, pióra, wstążki, koronki, cekiny, brokaty, pyłki itp.), zgodnie z tematem makijażu konkursowego – głównie w kolorze złota. Alex starał się rozbudzić kreatywność, odwagę ale i czuwał by ten rozmach mieścił się w granicach dobrego smaku, żeby makijaż był stylowy i upiększał modelkę.

Alex prezentował też jak szybko i dokładnie nałożyć podkład – co dla wszystkich uczestniczek było bardzo ważne, bo na finale liczy się przecież każda sekunda a baza (czyli podkład, korektor i puder) idealnie dobrana jest kluczem do sukcesu. Dziewczyny ćwiczyły także modelowanie twarzy typu fashion – czyli wyraziste i efektowne. Z przejściami, rozświetlaczami, matowe i z brokatem. Na koniec było wyrysowanie ust. Im ciemniejsza konturówka i pomadka tym lepiej. Po każdym etapie Alex podchodził i sprawdzał efekt. Czasem lekko poprawił, dawał wskazówki.

Wymęczone, bo warsztaty trwały od samego rana do późnego popołudnia, ale wzbogacone o nowe triki dziewczyny wróciły do domu i hotelu. Następnego dnia czekała na nich Julie. Wszystkie looki, które są tworzone dla Sephora to właśnie jej dzieło. Julie jest fenomenalna! Swoje warsztaty rozpoczęła pokazem makijażu Imperial Blue, który jest aktualnym lookiem Sephora. Wszyscy mogli zobaczyć cieniowanie i przygotowanie twarzy, kamuflaż oczu podpuchniętych i z ciemnymi cieniami i cudowny makijaż w odcieniach granatu, niebieskiego, zieleni i złota…

Na warsztatach można było poznać też zupełną nowość – Paperself , czyli sztuczne rzęsy wykonane z papieru o niesamowitych kształtach np. kwiatów kwitnącej brzoskwini czy peonii…Tak, tak.. ja wiem, że to brzmi bardzo egzotycznie! Nie będę Wam tego opisywać, musicie to po prostu zobaczyć. Rzęsy są dostępne w 18 perfumeriach Sephora w Polsce!

Było mnóstwo pytań do Julie, dziewczyny były ciekawe wszystkiego. Julie pracuje we Francji głównie przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody. A makijaż do sesji fashion jest nieco inny niż ten „do noszenia”, wymaga nieco innej techniki i koncentruje się na innych elementach. Techniki makijażowe, triki… fajnie było to wszystko zobaczyć i podpytać ją tak, by móc wykorzystywać „paryskie metody” w swojej pracy.

Dalej – warsztat makijażu finałowego czyli możliwość przećwiczenia swojej koncepcji makijażu konkursowego, dopracowania szczegółów, sprawdzenia czy ograniczony czas pozwoli na wykonanie wszystkiego tego co sobie wstępnie dziewczyny zaplanowały. Czyli słowem – rozgrzewka przed finałem!

Drugiego dnia już wyczuwało się lekkie napięcie i zdenerwowanie przed konkursem. To rozumiałe! Ale była jedna uczestniczka warsztatów, która nie musiała się denerwować jak sobie poradzi następnego dnia – Karolina Zientek – zwyciężczyni konkursu „Być jak Mistrz Makijażu”. Muszę przyznać, że Karolina pokazała świetny warsztat – maluje czystko, pięknie i z wyczuciem.

Zresztą zobaczcie sami!

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze