Sephora University – w drodze po indeks

W połowie września w Akademii Makijażu Mokotowska odbyły się egzaminy wstępne do Sephora University. Uniwersytet, który poszerzy warsztat naszych pracowników, pozwoli szlifować kunszt sztuki makijażu pod okiem doświadczonych „makijażystów-profesorów” z Polski i z zagranicy. Jak przebiegał sam egzamin? Krótka relacja specjalnie dla Was. Kandydatki do uniwersytetu były podzielony na cztery grupy. Każda grupa wchodziła kolejno […]

W połowie września w Akademii Makijażu Mokotowska odbyły się egzaminy wstępne do Sephora University.

Uniwersytet, który poszerzy warsztat naszych pracowników, pozwoli szlifować kunszt sztuki makijażu pod okiem doświadczonych „makijażystów-profesorów” z Polski i z zagranicy.

Jak przebiegał sam egzamin?
Krótka relacja specjalnie dla Was.

Sergiuisz Osmański podczas przeprowadzania egzaminu W trakcie wykonywania meke up`ów Sephora University Oglądanie makijaży przez jurorów, Sephora University
Okiem mistrza, Sephora University Podpatruję kandydatki podczas pracy, Sephora University Sephora University, Ania Galińska

Kandydatki do uniwersytetu były podzielony na cztery grupy. Każda grupa wchodziła kolejno do sali, w której siedziało jury. Tam każda kandydatka losowała temat, który w godzinę miał być odwzorowany na twarzy modelki.
Po godzinie makijażystki wraz z modelkami prezentowały swoje makeup`y, odpowiadały na dociekliwe, podchwytliwe pytania jurorów, by następnie przejść do pytań z wiedzy merytorycznej.

Zakres pytań był naprawdę szeroki. Była wiedza ogólna, poszerzona o elementy z teorii makijażu, w tym historię, kandydatki musiały też popisać się wiedzą na temat trendów oraz oczywiście pielęgnacji cery.

Egzamin… jak sama nazwa wskazuje – poważna sprawa. Emocje towarzyszyły nam wszystkim, ale oczywiście najbardziej dziewczynom. W końcu otrzymanie indeksu Sephora University to przepustka do świata technik, trików, trendów, no i oczywiście możliwość pozyskiwania wiedzy od najlepszych!

Przed komisją Sephora University

A kto będzie wykładał na Uniwersytecie? Między innymi – Sergiusz Osmański dyrektor Artystyczny Sephora Polska. Kto wie, może zdradzi kilka trików, jakie stosował przy makijażu modelek do teledysku Georga Michaela „Too Funky”?
Z kim nowe adeptki sztuki makijażu będą mogły się spotkać w Sephora University?

Wykładać będą także:
Hanafi Daouadji – dyrektor artstyczny marki Make Up Forever
Ewa Gil – makijażystka gwiazd, kreatorka obłędnych looków!
Paweł Bik – makijażysta marki Yves Saint Laurent
Kevin Le Bourdonnec – make up trener na Francję marki Benefit
Sara Botwood-Guest – make up trener na USA marki Benefit
Julie Baudrier – główna kreatorka looków Sephora z Francji
Imponujące? A jak! Poziom jest wysoki, a to jeszcze nie pełna lista wykładowców!

Dzięki pracy tych wszystkich specjalistów, studenci poszerzą swoją wiedzę, zgromadzą doświadczenie i przekonają się czy na pewno make up to ich miłość – w końcu to pasja jest w tym zawodzie najważniejsza!

Sephora University Sephora University
Sephora University Sephora University

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze