TEAM SEPHORA MAKE-UP ARTISTS NA POKAZIE MICHAŁA SZULCA

Sezon jesień/zima 2014 dopiero się zaczął, a świat mody już szykuje się na… wiosnę i lato! Jako Team Sephora Make-up Artists trzymamy rękę na pulsie i współpracujemy przy tworzeniu przyszłych trendów. 6 października malowaliśmy modelki na pokazie najnowszej kolekcji Michała Szulca! Zapraszamy na relację z backstage’u, zdradzimy Wam kilka tricków i nowinek! ;)   Odwrót! […]

Sezon jesień/zima 2014 dopiero się zaczął, a świat mody już szykuje się na… wiosnę i lato! Jako Team Sephora Make-up Artists trzymamy rękę na pulsie i współpracujemy przy tworzeniu przyszłych trendów. 6 października malowaliśmy modelki na pokazie najnowszej kolekcji Michała Szulca! Zapraszamy na relację z backstage’u, zdradzimy Wam kilka tricków i nowinek! ;)

 
Odwrót! Kierunek lata 70. i 90.

 
Jak będzie wyglądała wiosna/lato 2015 według projektanta? Kolekcja „The Past” to megaciekawe zestawienie obcisłych i oversizowych fasonów inspirowanych latami 90. Na wybiegu widzieliśmy ogrodniczki, szerokie koszule, rozkloszowane spódnice i przeskalowane detale: kieszenie, patki i przestrzenne kołnierze. Z kolei nawiązania do lat 70. silnie zaznaczały się w doborze tkanin. Pojawiły się charakterystyczne dla danego okresu motywy – „tapetowego” nadruku na cienkiej bawełnie oraz przecieranych, marynarskich pasków na jedwabnej satynie. Zaprezentowane wzory, materiały i fasony to prawdziwa podróż do przeszłości! Propozycja w sam raz dla miłośniczek stylu retro :)

Zdjecie_01

 

Równowaga: nasycone kolory i delikatne make-upy z… pazurem

 
Zgaszone pomarańcze, burgund, szmaragdowa zieleń i brokatowy granat użyte w kolekcji uniemożliwiły użycie szerokiej palety kolorów w makijażu, dlatego postawiliśmy na rozświetloną cerę, rozjaśnienie konturu oka i… pozwoliliśmy sobie na efekt WOW! Tym razem były to spektakularne rzęsy w stylu baby doll! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dorzucili od siebie jeszcze czegoś ekstra ;) Przez cały pokaz, we wszystkich kreacjach przewijały się zielone paznokcie. Dla kontrastu :)

 
W świetle fleszy

 
Pokaz odbył się w Muzeum Sztuki Współczesnej, które jest trudnym miejscem, jeśli chodzi o stworzenie odpowiednich make-upów. Mocne światło i surowe, chłodne wnętrze wymagało silnego ujednolicenie skóry modelek i mocno kryjących produktów. Wyzwaniem było rozświetlenie cery, by wyglądała świeżo, ale zbytnio się nie świeciła.
Kreacją looków modelek zajmował się prawdziwie mistrzowski skład. W Teamie była Ania Galińska, Mistrzyni Makijażu 2009, Damian Duda, świeżo upieczony Mistrz Makijażu 2014, oraz Gosia Smelcerz.

 

Zdjecie_02

 

 

Ciekawe, czy któraś z Was wykorzysta elementy retro stylizacji zaproponowane przez Michała Szulca w swoich wiosennych garderobach? :)

Pozdrawiamy
Team blogmakijaz.sephora.pl

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze