Mistrz Makijażu SEPHORA 2011 – wybrany!!!

Emocje opadły, a były – wierzcie mi – ogromne. Zresztą każdy mógł z nami je dzielić ponieważ w tym roku konkurs Make Up Masters – czyli konkurs wyłaniający najlepszego makijażystę Sephora odbył się w centrum handlowym Arkadia w Warszawie. W piątek 30 września przed perfumerią Sephora w Arkadii powstało olbrzymie podium Make Up Masters 2011. […]

Emocje opadły, a były – wierzcie mi – ogromne. Zresztą każdy mógł z nami je dzielić ponieważ w tym roku konkurs Make Up Masters – czyli konkurs wyłaniający najlepszego makijażystę Sephora odbył się w centrum handlowym Arkadia w Warszawie.
W piątek 30 września przed perfumerią Sephora w Arkadii powstało olbrzymie podium Make Up Masters 2011. Na czerwonym dywanie ustawiono 11 stanowisk do makijażu Dior, a przed nimi wygodne pufy dla jury. Nad podium wisiały ogromne telewizory plazmowe, dzięki którym więcej osób mogło zobaczyć przebieg konkursu.

Już przed 15.00 zaczął się zbierać tłum zaciekawionych wydarzeniem. Nawet Ci stojący daleko od podium, mogli śledzić przebieg konkursu dzięki dużym ekranom prezentującym wydarzenie na żywo!
Najpierw na scenie pojawiła się – prowadząca całą imprezę – Patrycja Kazadi. To ona oficjalnie otworzyła finał konkursu Make Up Masters 2011, powitała wszystkich zebranych i przedstawiła jurorów czyli:
Beatę Sadowską (dziennikarkę)
Karolinę Malinowską (modelkę, prezenterkę, stylistkę)
Violę Kołakowskę (modelkę, aktorkę)
Ewę Gil (makijażystkę gwiazd)
Katarzynę Brasiak (redaktor działu uroda portalu wizaż.pl)
Julie Baudrier (kreatorkę makijaży Sephora)
Alexa Chiatti (głównęgo wizażystę marki Dior)
Justynę Lamchę (wizażystkę marki Dior)
Agnieszka Kaczyńską (szkoleniowca marki Dior)
Sergiusza Osmańskiego (Dyrektora Artystycznego Sephora) – Przewodniczącego Jury
– i mnie :-)

Naszymi honorowymi gośćmi byli Marta Pietrasik – „Mistrz Makijażu Sephora 2010” i Karolina Zientek – laureatka konkursu „Być jak Mistrz Makijażu”.

Sama się zestresowałam słysząc „czas start”, ale to nic w porównaniu z tym co czułam dwa lata temu!
Dziewczyny losowały modelki, więc żadna z nich nie wiedziała wcześniej, którą będzie malowała, poza tym jurorzy przechadzali się między stanowiskami i „patrzyli na ręce”, ale to nie wszystkie utrudnienia. Patrycja zadawała wyrywkowe pytania, dziennikarze robili zdjęcia, a tłumy gapiów obserwowały wszystko z każdej strony… Sprzymierzeńcem makijażystek nie były też promienie słoneczne przedzierające się przez szyby – maksymalnie potęgowały gorącą atmosferę (dosłownie i w przenośni, bo ze względu na liczbę lamp było naprawdę ciepło).

Dziewczyny miały godzinę na wykonanie make-up`ów – nawet sobie nie wyobrażacie jak trakcie takiego konkursu czas błyskawicznie leci.
Gotowe make-up’y były prezentowane publiczności i jurorom. Każda makijażystka musiała powiedzieć kilka słów o swojej pracy. Na szczęście trema nikogo nie zjadła, poszło super, później jury udało się na obrady…

I tak – tadam, tadam:
3 miejsce zajęła Iza Akaeva z perfumerii Promenada w Warszawie
2 miejsce zajęła Dagmara Włoch z perfumerii Sephora Bielsko-Biała
1 miejsce zajęła Olga Sękowska z perfumerii Galeria Mokotów w Warszawie

Dyplomy, statuetki, kwiaty, nagrody… Emocje, łzy, podziękowania!

Było wspaniale!!! Olga już nie może doczekać się wyjazdu do Paryża instytutu Diora – to jej nagroda :-) Ale nie jedyna! Olga jeszcze wzbogaci swój kufer makijażowi o kosmetyki Diora, które sama sobie wybierze. Poza tym zrobi też makijaże do na sesji do magazynu Zwierciadło, a już za kilka dni czeka ją wyjazd do Francji na europejski finał Make Up Masters….

Ah..wspaniale… Powróciły do mnie wspomnienia kiedy to ja wygrałam…
Nie ma nic wspanialszego niż spełnione marzenie….

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze