Finał Sephora Make-up Masters

7 najzdolniejszych studentów Sephora University, w ramach końcowych egzaminów, stanęło do walki w zmaganiach o tytuł Mistrza Makijażu 2014. Żeby zdobyć to wyróżnienie, uczestnicy musieli stawić czoła wyzwaniu, jakim był make-up realizujący hasło: „Narcyzm koloru”. Wynik konkursu jest olśniewający i… zaskakujący! :) W piątek 27, czerwca odbyło się pełne emocji i naprawdę znakomitych makijaży zakończenie […]

7 najzdolniejszych studentów Sephora University, w ramach końcowych egzaminów, stanęło do walki w zmaganiach o tytuł Mistrza Makijażu 2014. Żeby zdobyć to wyróżnienie, uczestnicy musieli stawić czoła wyzwaniu, jakim był make-up realizujący hasło: „Narcyzm koloru”. Wynik konkursu jest olśniewający i… zaskakujący! :)

W piątek 27, czerwca odbyło się pełne emocji i naprawdę znakomitych makijaży zakończenie roku akademickiego w Sephora University. Mogło się tak stać, ponieważ na sukces i wykształcenie wszystkich finalistów pracowali najlepsi make-up artists i eksperci ekskluzywnych marek kosmetycznych.

Program pełen profesjonalistów

W czasie roku akademickiego studenci Sephora University mieli możliwość uczenia się sztuki makijażu od najlepszych: Sebastiana Bukowskiego – głównego makijażysty marki Givenchy w Polsce, Dariusza Kotarskiego – oficjalnego wizażysty marki Estēe  Lauder i członka Global Make-up Artist Team współpracującego z Tomem Pecheux. W ramach szkoleń eksperci Clinique nauczyli studentów, jak tworzyć „Makijaż godny zaufania”, a Kasia Bogdańska pracująca w Brow Bar Benefit pokazała, jak zwieńczyć make-up idealnie wyrysowanymi brwiami. Nie zabrakło także freelancerów – do grona wykładowców dołączyła Ewa Gil, osobista wizażystka gwiazd i ekspertka od make-upu telewizyjnego oraz Tomek Kocewiak, redaktor Uroda Beauty Expert.

Gala finałowa i nowy Mistrz

Tegoroczny finał to mały przewrót pałacowy, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu tytuł powędrował do… mężczyzny! Damian Duda to rodzynek wśród kobiecego składu makijażystów. A jak wywalczył sobie zwycięstwo?

IMG_5290 kopia 2

Jury złożone z profesjonalistów oceniało umiejętność dostosowania makijażu do typu urody modelki oraz precyzję i czystość wykonania. Każde z tych zadań Damian zaliczył na mistrzowskim poziomie, a jego konkursowy make-up dodatkowo wyróżniała odważna, twórcza i przewrotna interpretacja zadania finałowego. Zresztą, oceńcie sami:

IMG_5343 kopia 4

Łowczynie trendów

Jak to bywa w świecie fashion, na tegorocznej gali nie mogło zabraknąć gwiazd i trendsetterek. Zmagania konkursowe z uwagą śledziły: modelka Karolina Malinowska, tancerka Edyta Herbuś, prezenterka Patrycja Kazadi i stylistka mody Zosia Ślotała. Kto wie, może któryś z trendów kreowanych przez naszych młodych, zdolnych makijażystów trafi wkrótce na wybieg, albo do modowej sesji? ;)

IMG_4741 kopia

Cała gala zakończyła się… pracowicie dla laureatów ;). 27 czerwca, po konkursowych zmaganiach, nowy Mistrz wraz z pozostałą 6 finalistów dzielił się swoją wiedzą podczas specjalnie zorganizowanych konsultacji w warszawskiej Arkadii.

Kariera przez… Sephora ;)

Sephora University to certyfikowany program szkoleniowy przeznaczony dla najzdolniejszych pracowników perfumerii, którzy dzięki niemu mają szansę szlifować swoje umiejętności pod czujnym okiem Sergiusza Osmańskiego, Dyrektora Artystycznego Sephora Polska, oraz najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy. Każdy wizażysta Sephora, który tak jak Damian chciałby sięgnąć po tytuł mistrzowski, powinien śledzić uważnie informacje dotyczące rekrutacji na kolejną edycję Sephora University.

Mistrz na co dzień

Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich! Teraz każdy klient perfumerii Sephora w C. H. Arkadia może liczyć na mistrzowskie konsultacje, ponieważ tegoroczny zwycięzca jest jej pracownikiem. Umiejętności Damiana można także podziwiać podczas pokazów mody, do których makijaże kreuje Team Sephora Make-up Artists.

Pakiet obrazów 3 kopia
Nie pozostaje nam nic innego, jak  serdecznie pogratulować Mistrzowi Makijażu i po egzaminach końcowych życzyć mu… zasłużonych wakacji ;)

Pakiet obrazów 10Pakiet obrazów 9

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze