BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Moda

Savoir vivre spodni z dziurami

Spodnie z dziurami są obecnie dzisiaj prawdziwym krzykiem mody. Nosimy je w zasadzie wszędzie – do pracy, na uczelnię, na spacer… No właśnie czy jednak na każdą sytuację takie dżinsy z dziurami są odpowiednie?

Dżinsy dżinsom nierówne

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że istnieją różne typy dżinsów z dziurami. Niektóre mają tylko drobne przetarcia albo proste dziury na kolanach, inne zaś posiadają mniej materiału niż dziur. Co oczywiste pierwsze z nich będą bardziej odpowiednie na wiele okazji np. spokojnie możemy je już założyć do mało formalnej pracy. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których spodnie z dziurami, choćby małymi, są zdecydowanie złym pomysłem.

Rozmowa o pracę

Przede wszystkim będzie to rozmowa kwalifikacyjna. Wówczas założenie dżinsów z dziurami będzie raczej kojarzyło się z brakiem schludności kandydata oraz z jego lekceważącym podejściem do pracy i do życia. Z drugiej jednak strony istnieją pewne wyjątki – jeśli ubiegamy się o dość artystyczne, awangardowe stanowiska, jak np. gitarzysty w zespole czy specjalisty od tatuaży, to ciekawie podarte dżinsy mogą być nawet atutem!

Egzamin

Założenie dżinsów z dziurami na egzamin – czy to na uczelni, językowy albo na prawo jazdy- też może nie zakończyć się dobrze, tym bardziej jeśli egzaminatorem jest osoba ze starszego pokolenia, które często ma dość negatywne zdanie o współczesnej modzie.

Formalności

No właśnie – na wycieczkę po urzędach, podpisywanie umowy z klientem, załatwianie konta firmowego w banku i przeróżne inne nieco bardziej formalne okazje, warto jednak wybrać nieco inny strój niż spodnie z dziurami. Abstrahując już od tego, czy wypada czy nie, w otoczeniu osób ubranych bardzo elegancko, będziemy czuć się kiepsko, co pozwoli innym być ” na górze” i wyegzekwować swoje warunki.

fashioncode.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.