BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

gąbki do makijażu
Makijaż

Przegląd gąbek do makijażu

Wykonanie perfekcyjnego makijażu zależy nie tylko od doboru kolorowych kosmetyków, ale i ich poprawnej aplikacji. Profesjonalne wizażystki polecają, aby aplikować je gąbkami lub pędzlami do makijażu. Przy wykonywaniu makijażu sprawdzi się i jedno i drugie narzędzie. Dziś skupimy się na gąbkach do makijażu, te bowiem występują w różnych typach. Jak wybrać tą odpowiednią?

Kiedy warto kupić gąbkę do makijażu?

Gąbeczka to gadżet, który sprawdzi się w kosmetyczce każdej kobiety bez względu na to, czy wykonuje ona makijaż codziennie, czy tylko na specjalne okazje. Zgromadzone na perfumeria.pl/collections/gabki-do-makijazu gąbki do makijażu są niezwykle uniwersalne. Nakładać można nimi nie tylko płynny podkład, ale także bronzer w kremie czy róż w kamieniu. Gąbeczki sprawiają, że te kosmetyki lepiej przylegają do cery, nie tworzą nieestetycznych smug i nie rozmazują się. Plusem używania tego gadżetu jest również fakt, że kolorowe kosmetyki nałożone gąbkami dłużej trzymają się skóry, a przez co make-up jest trwalszy.

Stożkowe gąbki do makijażu

Gąbka – jajeczko to ta najpopularniejsza. Przeznaczona jest do aplikacji na mokro. Z jej pomocą można nakładać na cerę wszystkie płynne kosmetyki. Stożkowe gąbki do makijażu dają piękne i naturalne wykończenie, jednak ich ostry czubek nie zawsze jest precyzyjny.

Stożkowe gąbki do makijażu

Trójkątne gąbki do makijażu

Gąbki do makijażu występują w różnych kształtach. Oprócz popularnego jajeczka w drogeriach można spotkać np. te trójkątne. Służą one do aplikacji kosmetyków na mokro i na sucho. Dzięki swojemu kształtowi mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc np. zagłębienie przy skrzydełkach nosa czy przy uszach. Wizażystki polecają też trójkątne gąbki do wykonywania makijażu pod oczami, odradzają natomiast do aplikacji podkładu na całą twarz – niewielka powierzchnia może sprawić, że ten proces będzie trwał bardzo długo.

Ścięte gąbki do makijażu

Ścięta gąbka pomaga w dokładnym nałożeniu podkładu (i innych kolorowych kosmetyków) w załamaniach skóry. Ten gadżet jest precyzyjny i doskonały do wykonania profesjonalnego make-up. Używa się ich na mokro, ponieważ wilgotna najlepiej blenduje kosmetyki. Ścięte gąbki nadają się też do konturowania twarzy.

Ścięte gąbki do makijażu

Silikonowe gąbki do makijażu

Gąbki do makijażu wykonane mogą być z różnych materiałów. Jednym z nich jest silikon. Po silikonowy gadżet warto sięgnąć, jeśli szuka się gąbki do aplikacji produktów mokrych, płynnych. Wynika to z tego, że zupełnie nie sprawdza się ona przy nakładaniu produktów suchych. Jej plusem jest to, że nie absorbuje nakładanych produktów, łatwość czyszczenia i mniejsza podatność na rozwój na jej powierzchni bakterii. Trzeba jednak pamiętać, że silikonowe gąbki do makijażu nie blendują kosmetyków. 

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!