BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Pędzle do makijażu
Makijaż

Pędzle do makijażu – które do czego służą

Pędzle do makijażu są bardzo przydatne do wykonania make-upu. Wyróżniamy wiele rodzaju pędzli w zależność od tego do czego mają służyć. Postaramy się podpowiedzieć, który z pędzelków do czego służy oraz jakie pędzle powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce oraz jak ich używać.

Pędzle do makijażu są bardzo przydatne do wykonania make-upu. Wyróżniamy wiele rodzaju pędzli w zależność od tego do czego mają służyć. Postaramy się podpowiedzieć, który z pędzelków do czego służy oraz jakie pędzle powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce oraz jak ich używać.

Rodzaje pędzli do makijażu

Możemy wyróżnić dwie grupy pędzli do makijażu. Pędzel z naturalnego włosia oraz pędzle syntetyczne. Pędzle o syntetycznym włosiu są najtańsze oraz najłatwiej można je zakupić, natomiast te naturalne jest to bardziej trwały produkt, który przy dobrej pielęgnacji może posłużyć nam lata. Pędzelki z włosia zwierzęcego są delikatne i miękkie co pozwala na łatwiejsze nakładanie kosmetyku na cerę.

Pędzel do makijażu

Jeśli kompletujesz dopiero swoją kosmetyczkę, to podpowiemy Ci jakie pędzle wybrać dla początkujących, dla łatwego wykonywania makijażu twarzy, który podkreśli Twoje atuty. Precyzyjne nakładanie cieni czy też pudru to nie jedyne zadania. Poniżej znajdziesz informację jaki dokładnie pędzel wybrać do danej części twarzy. Inny służy do wykonywana kresek, inny do oczu lub do różu. Postaramy się przedstawić kilka rodzaj pędzelków, które początkująca makijażystka powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Pędzle do podkładu – rodzaje

Pędzle do makijażu podkładu można podzielić na dwie grupy. Pędzle do nakładania podkładu płynnego oraz do pudru, podkładów sypkich. Pędzel do podkładów sypkich jest duży, okrągły, przypomina trochę kulkę. Przy nakładaniu najwygodniej wykonywać to kolistymi ruchami. Puder wtedy najmniej się obsypuje. Pędzel do fluidu jest gęsty, nieco płaski, ścięty na końcu i dość szeroki. Przy nakładaniu podkładu pędzlem trzeba zwrócić uwagę na smugi. Należy nabrać wprawy, aby nie powstawały zacieki na twarzy. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana do pędzli, lub nie czujesz się komfortowo nakładając nimi podkład to może na początku zastosuj gąbeczkę. Gąbka pozwala idealnie rozprowadzić oraz rozetrzeć podkład bez zostawiania smug. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Pędzelek do korektora przeważnie jest płaski i ma dłuższe włosie. Służą do maskowania niedoskonałości skóry czy przebarwień, cieni pod oczami. Przy punktowym nakładaniu korektora używamy pędzla o małej główce. Pomaga to w dozowaniu odpowiedniej ilości produktu.

Pędzle do makijażu oczu oraz makijażu ust

Do makijażu oka i nakładania cieni warto wybrać gęsty pędzel o puchatej końcówce, ale spłaszczonej na końcu lub pędzle zakończone gąbeczką. Pędzel z gąbeczką najlepiej nadaje się w przypadku nakładania bazy. Kolejne cienie pomoże nam już nałożyć pędzelek z włosiem.

Do blendowania cieni wyśmienicie nadaje się pędzel lekko puszysty, kulisty, który bardzo dobrze potrafi rozetrzeć granice kolorów. Przy makijażu dolnej powieki wystarczy użyć małego, płaskiego pędzelka, a jego końcówka służy do rozcierania cienia. Do rysowania kreski, jeśli nie używasz eyelinera, możesz użyć malutkiego skośnego pędzelka. Na początku wykonywanie make upu przy wykorzystywaniu tylu pędzli do makijażu może być przytłaczające. Przy codziennym makijażu używanie tylu pędzli nie będzie już tak straszne, a z czasem makijaż oczu stanie się bardzo prosty i szybki.

Pędzle do makijażu ust są niewielkie, z krótkim włosiem o zaokrąglonym kształcie. Pomagają one precyzyjnie nałożyć błyszczyk lub pomadkę na usta zaczynając od środka ust.

Pędzel do pudru, różu oraz bronzera

Są to pędzle służące do nakładania różu i wykończenia makijażu. Pędzle te mają długie włosie i są grube. Kosmetyk możesz nakładać omiatając nim twarz. Nadmiar po prostu należy strzepnąć. Róż aplikujemy poniżej kości policzkowych, aby jak najbardziej podkreślić je.

Pędzel do cieniowania bronzerem ma mniejszą główkę, na ściętą końcówkę. Użycie takiego pędzla pomaga w aplikacji kosmetyków i konturowania buzi. Kosmetyk nakładać na twarz rysując cyfrę trzy. Zacznij od czoła, następnie wcięcie pod kośćmi policzkowymi, a zakończ na linii szczęki. Przy użyciu odpowiednich kosmetyków makijaż uzyska naturalne wrażenie opalonej skóry muśniętej słońcem.

Pędzle do makijażu do brwi oraz kresek

Pędzelki te są małe, wąskie o krótkim i ściętym włosiu. Pędzelek taki pozwala delikatnie przyciemnić brew oraz jeśli chcesz możesz nim wyrysować kształt brwi. Do stylizacji włosków brwi oraz wyczesania nadmiaru kosmetyku bardzo dobrze sprawdzi się spiralka.

Hej, jestem Justyna i jestem instruktorką makijażu. Ukończyłam studia kosmetologiczne, a także wiele kursów związanych z makijażami na różnorodne okazje. W wolnym czasie kształcę się w kierunku stylizacji paznokci oraz rzęs. Moim kolejnym hobby jest moda, układanie stylizacji i charakteryzacje. Zachęcam do lektury moich artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą i inspiruję wiele kobiet, do rozwijania swoich pasji i dbania o siebie!