BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

prezent dla siostry
Makijaż Uroda

Pachnący prezent dla siostry na święta

Kosmetyki to jeden z popularniejszych prezentów dla siostry na święta. Kobiety w swoich kosmetyczkach nigdy nie mają za dużo produktów, z reguły więc chętnie przyjmują kolejne tego typu upominki. Warto jednak podejść do tego typu prezentu w nieco bardziej odpowiedzialny sposób i zamiast wybierać jeden z popularnych zestawów, które wypełniają kosze w każdej drogerii, można postawić na przemyślany zestaw kosmetyków naturalnych.

Dlaczego warto kupić kosmetyki naturalne na święta?

Ktoś może powiedzieć, że w przypadku prezentu dla siostry pod choinkę nie ma specjalnego znaczenia, czy kosmetyki znajdujące się w podarowanym zestawie są naturalne czy nie. Warto jednak zastanowić się, jakie przesłanie kryje się za takim prezentem. Naturalne zestawy prezentowe to świadectwo przemyślanego wyboru, troski o zdrowie i bezpieczeństwo osoby, którą się obdarowuje. Kosmetyki zrobione z naturalnych składników gwarantują skórze bezpieczną i zdrową pielęgnację. Nie zakłócają jej naturalnego rytmu, nie utrudniają jej oddychania, nie blokują samodzielnych procesów odnowy. Ekstrakty roślinne, olejki eteryczne jedynie (ale za to jak skutecznie) wspomagają skórę. Nie działają przy tym na skróty. Kosmetyki naturalne zmuszają ją do wysiłku, dzięki czemu szybciej się ona autoregeneruje.

Zestaw kosmetyków, kosmetyki w pudełku, prezent dla siostry, kula do kąpieli, masło shea, sól do kąpieli

Jak działają kosmetyki naturalne?

Naturalne kosmetyki to idealny prezent dla siostry na święta. Ten podarek nie ma na celu ukrycia niedoskonałości czy osiągnięcia natychmiastowego efektu wow. Wręczając komuś taki prezent, jednocześnie mówi się „jesteś wyjątkowy, dbaj o swoje naturalne piękno”. Kosmetyki naturalnie pomagają podkreślić i wydobyć piękno, które w skórze już jest. Naturalne substancje są znacznie lepiej tolerowane przez skórę niż ich sztuczne, syntetyczno-chemiczne odpowiedniki. Oczywiście, detox oparty o naturalne, atak skoncentrowaną dawką witamin, minerałów i innych składników aktywnych może często dać zaskakująco dobre i szybkie efekty. Nie trzeba sztucznych składników, SLS, silikonów i innych dodatków, aby osiągnąć piękną, idealnie nawilżoną cerę bez podrażnień. Często nie zdajemy sobie bowiem sprawy, że alergie są wynikiem „przedawkowania” syntetycznych konserwantów i barwników, których niemało w kosmetykach. Dobrze jest więc nie mieszać „natury” z „chemią”.

Ciekawym pomysłem dla siostry na święta może być też wybranie się do kina lub wspólny wieczór filmowy! Oto propozycje najlepszych produkcji: https://blogmakijaz.pl/najlepsze-wyciskacze-lez-co-warto-obejrzec/.

Jeśli więc chcesz podarować naturalne kosmetyki siostrze na święta, postaw na zestaw kosmetyków firmy Organique. W ich ofercie znajdziesz m.in. aromatyczne zestawy do kąpieli, odżywiające zestawy do ciała oraz męskie zestawy kosmetyków do pielęgnacji brody. Kompleksowa pielęgnacja to szansa na piękną i zdrową skórę!

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!