BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż

Makijaż oka – jak go wykonać, aby był trwały?

Makijaż oka jest jednym z najbardziej widocznych elementów. Często to główny punkt całego looku. Dlatego warto się na nim najbardziej skupić. Makijażem możemy stworzyć naprawdę niesamowite zmiany w naszym wyglądzie. Już sam makijaż oka potrafi dużo zdziałać. Istnieje wiele różnych technik oraz kosmetyków do oczu. Czy znasz je wszystkie? Dziś przedstawimy Ci najlepsze kosmetyki, które zapewnią Ci piękny i trwały makijaż oka! Jesteś ciekawa? Zapraszamy!

Jak podkreślić oko?

Zacznijmy od samych podstaw. Jeśli jesteś laikiem w temacie makijażu, podpowiemy Ci od czego zacząć! Warto wiedzieć, że już samo wytuszowanie rzęs całkowicie zmienia to, jak wygląda nasze oko. Jednak można to jeszcze bardziej podsycić. Czarna kredka na linii rzęs zagęści je i podkreśli. Nie musisz od razu rysować kreski z jaskółką! Wystarczy tylko zarysować linię rzęs. Przy makijażu oka ważna jest trwałość, dlatego wybierz dobre produkty. Kosmetyków jest naprawdę wiele! Sprawdź trwałe kredki do oczu. Na pewno znajdziesz ciekawe kolory oraz świetnej jakości produkty.

Makijaż oka – na co zwrócić uwagę?

Przy makijażu oka jest bardzo ważne to, jak ono wygląda. Każdy ma inny rozmiar, osadzenie oraz kolor oczu. Zwróć także uwagę na to, jak układa się Twoja powieka. Najbardziej problematyczna jest ta, która opada. Tutaj używanie cieni i rysowanie kreski jest czasem niezłym wyzwaniem! To samo tyczy się asymetrycznych oczu. Aby je wyrównać, można użyć makijażu. Jednak potrzeba do tego doświadczenia i wprawy. Jednak jeśli masz chęci i lubisz się malować, na pewno szybko sobie z tym poradzisz! W końcu makijaż ma być przyjemnością i zabawą!

Jak malować oko cieniami?

Cienie do oczu są chyba najbardziej popularnym kosmetykiem, jeśli chodzi o makijaż. Na świecie wyprodukowano miliardy palet, o najróżniejszej kolorystyce, wykończeniu i formule. Jednak na start warto wybrać coś, co posłuży nam jako podstawa do pierwszych kroków w makijażu. Warto postawić na stonowane kolory nude. Takimi na pewno nie zrobimy sobie krzywdy. W miarę nabierania wprawy zaczniemy korzystać także z kolorowych odcieni, brokatów i odważnych barw! Jednak uważaj! Kupowanie cieni do oczu i paletek może szybko uzależnić. Nagle z jednej zrobi się dwadzieścia! Jednak wiele osób mówi, że paletek z cieniami nigdy za dużo.

Jak zadbać o trwałość makijażu oka?

Jeśli już malujesz się cieniami, powinnaś pamiętać o bazie na powieki. Utrwali to cały makijaż, ułatwi blendowanie się kolorów, a także wydobędzie mocny pigment. Baza pod cienie to bardzo ważny element. Najbardziej wpływa na trwałość całego makijażu. Oczywiście sama jakość kosmetyków ma także kluczowe znaczenie. Ich pigmentacja, składniki oraz wykonanie to coś, na co powinniśmy zwracać uwagę! Z dobrej jakości kosmetykami z pewnością stworzymy przepiękny makijaż, a w szczególności trwały! Takie produkty także ułatwią cały proces malowania. Dlatego warto w nie zainwestować i cieszyć się makijażem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.