Jak znaleźć swój kosmetyk do brwi? Przegląd najważniejszych produktów

Żel, kredka, paleta cieni… Marzą Ci się piękne brwi, ale ilość dostępnych produktów Cię przytłacza? Poznaj ich charakterystykę i przeznaczenie, a szybko sama się przekonasz, których z nich na pewno nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce!

Kredka do brwi 

Kredka sprawia, że bardzo precyzyjne uzyskasz prawie każdy kształt brwi, jednak potrzeba do niej trochę wprawy. Dwa produkty, którym stuprocentowo zaufałam, to trwała kredka do brwi SEPHORA Collection  i ultra cienka kredka Benefit Cosmetics – Precisely, My Brow.  Obie zdefiniują wygląd brwi w zależności od Twoich preferencji: mogą być naturalne lub mocne, o przedłużonej linii lub z wypełnionymi włoskami. Kredki są bardzo trwałe i dają efekt utrzymujący się nawet 12 godzin.

Pomada do brwi 

Ten rodzaj produktu pozwala na perfekcyjne wyeksponowanie brwi i uzupełnienie ubytków przy zachowaniu naturalnego efektu. Aplikowanie pomady jest bardzo proste i tak naprawdę trudno tutaj o niepowodzenie – wystarczy nałożyć produkt pędzelkiem, rozprowadzając go na całe brwi płynnym ruchem lub dorysowując włoski :). Kremowo-żelowa pomada do brwi ka-BROW! od Benefit Cosmetics  na pewno się tutaj sprawdzi – jest lekka, ma dobrą pigmentację i sześć pięknych odcieni. Podobnie jak produkt Make Up For Ever – Aqua Brow,  który może służyć też jako długotrwały korektor do brwi i jest odporny na działanie wody.

Żel do brwi 

Dzięki żelowi możesz oswoić nawet najbardziej niesforne brwi i nadać im idealny kształt na cały dzień :) Kiedy zależy mi na bardzo naturalnym efekcie, przeczesuję je po prostu bezbarwnym żelem Brow Tamer od Urban Decay,  a gdy oczekuję objętości – stawiam na Gimme Brow od Benefit Cosmetics.  Konsystencja tego drugiego produktu zawiera w sobie mikrowłókna, które delikatnie zagęszczają włoski.

Cienie do brwi 

Trójwymiarowy efekt? Ten stworzysz dzięki użyciu cieni do brwi. Pudry o doskonałej pigmentacji znajdziesz w zestawie z rozświetlaczami w palecie Zoeva – Brow Spectrum  oraz w Benefit Cosmetics – Brow Zings,  który zawiera też wosk i pęsetę. Każdy z produktów ma kilka wersji kolorystycznych, więc bardzo łatwo dopasujesz je do swojego koloru włosów.

Utrwalacz do brwi

Utrwalacz to produkt, którego powinnaś użyć na samym końcu makijażu brwi. Sprawi on, że nawet najbardziej delikatny cień czy lekko rozprowadzona kredka pozostaną nienaruszone przez cały dzień. Benefit Cosmetics – Ready, Set, BROW!  ma formę żelu i aplikuje się go, czesząc włoski od początku łuków aż po same końce. Z kolei uniwersalny utrwalacz SEPHORA Collection  to… bezbarwny ołówek. Jak powinnaś go użyć? Mój sposób to pomalowanie włosków krótkimi, ukośnymi dotknięciami, a następnie wyczesanie ich szczoteczką.

Odżywka do brwi

I na koniec produktowy bonus, który powinnaś mieć zawsze i bez względu na wszystko: odżywka do brwi. Browvo! Benefit Cosmetics  to jeden z niewielu kosmetyków na rynku, który rzeczywiście działa zbawiennie na włoski, sprawiając, że rosną zdrowe i gęste. Najlepiej nałożyć ją na brwi na noc, dzięki czemu proteiny soi i keratyna odżywią je, gdy Ty będziesz smacznie spała :) Produkt  ten może też być używany jako baza pod makijaż.

  SEPHORA COLLECTION Długotrwała kredka do brwi
  Kredka do brwi ze szczoteczką dyscyplinującą niesforne włoski, nadaje brwiom kształt i podkreśla piękno spojrzenia!
  od 25.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Precisely, My Brow- ultra cienka kredka definiująca brwi
  Nowa, ultra cienka i trwała kredka do podkreślania brwi!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS ka-BROW! kremowo-żelowa pomada do brwi
  Wypełnij, nakreśl i podkreśl łuki brwiowe za pomocą ka-BROW!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  MAKE UP FOR EVER Aqua Brow Wodoodporna pomada do brwi
  Długotrwały kremowy korektor do brwi, który nie rozmazuje się przez wiele godzin i jest odporny nawet na działanie wody!
  od 112.00 PLN
  sprawdź
  URBAN DECAY Żel do brwi Brow Tamer
  Sposób na nawet najbardziej niesforne brwi! Stworzony po to, by na nowo definiować ich kształt.
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Gimme Brow- żel dodający brwiom objętości
  Dzięki zawartości maleńkich mikrowłókien, Twoje łuki nabiorą naturalnie wyglądającej gęstości i blasku!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  ZOEVA Brow Spectrum Paleta do brwi
  Zestaw do profesjonalnego makijażu „Must-Have” dla eleganckich i zadbanych brwi!
  od 109.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Brow Zings- całkowity zestaw do kształtowania brwi
  Ta mała paletka zawiera wszystko, co jest niezbędne do podkreślania i wypełniania łuków!
  od 169.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Ready, Set, BROW!- utrwalający żel do brwi
  24-godzinny, przezroczysty żel dla kształtnych i idealnie utrwalonych brwi!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  SEPHORA COLLECTION Uniwersalny utrwalacz do brwi
  Ołówek, który jednym gestem rzeźbi i utrwala kształt brwi!
  od 35.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS BROWVO! Odżywcza baza do brwi
  Zawarte w niej proteiny soi oraz kretyna powodują, że łuki wyglądają na gęstsze i pełniejsze!
  od 145.00 PLN
  sprawdź

Zuza Nowacka

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze