W POSZUKIWANIU PODKŁADU IDEALNEGO cz.3

Koniec wieńczy dzieło! Jeśli wybrałaś już podkład odpowiadający Twojemu typowi skóry, a jego formuła idealnie kryje poszczególne niedoskonałości, pozostała jeszcze tylko jedna decyzja – beige, ivory, sand a może almond? Przed Tobą dobór odpowiedniego odcienia! Przedstawiamy 3 ważne zasady obowiązujące podczas zakupu podkładu, które pozwolą Ci wyjść z perfumerii z tym jednym jedynym! ;) CIENKA […]

Koniec wieńczy dzieło! Jeśli wybrałaś już podkład odpowiadający Twojemu typowi skóry, a jego formuła idealnie kryje poszczególne niedoskonałości, pozostała jeszcze tylko jedna decyzja – beige, ivory, sand a może almond? Przed Tobą dobór odpowiedniego odcienia! Przedstawiamy 3 ważne zasady obowiązujące podczas zakupu podkładu, które pozwolą Ci wyjść z perfumerii z tym jednym jedynym! ;)

CIENKA TESTOWA LINIA

Zapomnij o sprawdzaniu podkładu na nadgarstku! Skóra dłoni posiada zupełnie inny odcień niż na twarzy. Właściwe miejsce do testowania to linia żuchwy i tam należy aplikować podkład, żeby ocenić stopień jego wtopienia się w karnację. Jak go zweryfikować? O idealnym dopasowaniu mówimy, kiedy po nałożeniu konkretnego odcienia na skórę, nie widać różnicy miedzy szyją a twarzą.

W JAKIEJ TONACJI?

Znajomość swojej tonacji skóry to bardzo przydatna wiedza, która znacznie ułatwia i zawęża wybór. Generalnie wyróżniamy dwa główne typy – tonację zimną, przez którą przenika kolor różowy i niebieski oraz ciepłą, przepuszczającą żółty. Jak ją sprawdzić? Najszybszy test, pomagający szybko ustalić, czy jesteś typem ciepłym czy zimnym, to test biżuterii. Jeśli Twoja skóra lepiej prezentuje się w srebrze, masz tonację zimną i powinnaś szukać odcieni jasnych i bladych (np. porcelain beige), możesz też spróbować różowawych. Jeśli bardziej pasują Ci złote ozdoby – masz ciepły koloryt i dobrze będziesz wyglądała w odcieniach żółtawych (np. honey) oraz beżowych (np. warm beige). Do każdej tonacji pasują odcienie tzw. neutralne (np. natural fawn, natural cream).

DOGRYWKA, CZYLI KTÓRY WYBRAĆ?

Odpowiedź brzmi – jaśniejszy! W sytuacji, gdy trudno Ci się zdecydować na jeden z dwóch odcieni, nie należy wybierać ciemniejszego. Gdyby po nałożeniu fluidu na twarz okazało się, że odcień jest zbyt ciemny, niestety ryzykujesz, że będzie on wyglądał nienaturalnie i niepotrzebnie Cię postarzał. Pamiętaj, że dużo podkładów trochę utlenia się na twarzy, więc jeśli rozważasz dwie opcje – zdecydowanie lepiej wybrać jaśniejszą.

OKOLICZNOŚCI ŁAGODZĄCE I ZAOSTRZAJĄCE

Prawda jest taka, że każda z nas potrzebuje dwóch podkładów – innego na upalne dni, innego na siarczyste mrozy. Latem, przy pięknie opalonej skórze i wysokich temperaturach wystarczy użyć lekkiego kremu koloryzującego, aby uzyskać efekt perfekcyjnej cery. Świetnie sprawdzają się formuły BB i CC. Jeśli jesteś zwolenniczką fluidu i nie chcesz z niego rezygnować, pamiętaj, żeby w okresie wakacyjnym nie przesadzać z ilością. Wybierając podkład na miesiące jesienno-zimowe, warto sięgnąć po specyfik o gęstszej konsystencji, który zatuszuje niedoskonałości i jednocześnie będzie chronił skórę przed zimnem.

Ile jest zatem podstawowych kroków do wybrania idealnego podkładu? My doliczyliśmy się 3 :) Najpierw określasz typ skóry (normalna, sucha, mieszana lub tłusta), potem dobierasz dodatkowe funkcje, jakie produkt ma pełnić (tuszowanie zaczerwienień, rozświetlenie, wygładzenie zmarszczek) i znajdujesz idealny odcień. Na koniec warto dopytać konsultantki w perfumerii o formuły i konsystencje, w celu dopasowania makijażu do pory roku i już! Cieszysz się nieskazitelną cerą przez cały czas!

Nie taki dobór podkładu straszny, jak go malują, prawda? ;)

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze