W POSZUKIWANIU PODKŁADU IDEALNEGO cz.2

Nawet jeśli jesteś zmęczona, na Twojej skórze pojawiły się lekkie przebarwienia czy pierwsze zmarszczki, nikt nie musi o tym wiedzieć! W tej części naszego przewodnika zdradzimy Ci, jak za pomocą odpowiednich podkładów zamaskować różne rodzaje niedoskonałości :) Cera szara lub zmęczona, czyli rozświetlenie potrzebne od zaraz Chcesz ożywić swoją skórę i przywrócić jej blask? Śmiało […]

Nawet jeśli jesteś zmęczona, na Twojej skórze pojawiły się lekkie przebarwienia czy pierwsze zmarszczki, nikt nie musi o tym wiedzieć! W tej części naszego przewodnika zdradzimy Ci, jak za pomocą odpowiednich podkładów zamaskować różne rodzaje niedoskonałości :)

Cera szara lub zmęczona, czyli rozświetlenie potrzebne od zaraz

Chcesz ożywić swoją skórę i przywrócić jej blask? Śmiało sięgaj po wszystkie składniki, które rozjaśnią jej koloryt. Idealnie sprawdzą się płynne podkłady z drobnymi cząsteczkami miki, macicy perłowej, topazu czy różowego kwarcu. Te cząstki optycznie rozpraszają światło i nadają cerze promienny wygląd. Dodatkowymi sprzymierzeńcami będą witamina C, która działa rozjaśniająco, oraz łagodząca i kojąca prowitamina B5. Trick: Jeśli Twoja cera jest tłusta i nie możesz sobie pozwolić na dodatkowe rozświetlenie, wybierz formułę matującą z ożywiającymi cerę różowymi pigmentami.

Przebarwienia i pajączki – mocne krycie mile widziane!

Borykasz się z nierównym kolorytem i bardzo widocznymi naczynkami? Potrzebujesz specjalnego tricku! Sięgnij po podkłady w sztyfcie. Nakładaj je jednak wyjątkowo cienką warstwą, ponieważ są to mieszanki korektora z fluidem i mają najmocniejszą siłę krycia wśród wszystkich dostępnych produktów. Grubsze warstwy stosuj punktowo na przebarwienia lub pajączki, rozcierając je opuszką palca. Szukasz lżejszego efektu? Zmiany na skórze dobrze zatuszuje także puder kompaktowy. W tym przypadku aplikuj go zawsze zwilżoną gąbeczką – wtedy będzie jeszcze bardziej kryjący. Pamiętaj o filtrach UV o wartości co najmniej SPF 10–15. Promienie słoneczne sprzyjają powstawaniu obu typów zmian.

Skóra dojrzała – misja? Ukryć zmarszczki

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby i problemy naszej skóry. Z czasem na pierwszy plan wysuwają się… zmarszczki. Obecnie na rynku dostępne są fluidy liftingujące, które lekko napinają skórę i nadają jej ładny koloryt. Dodatek miki do podkładu zmniejsza widoczność linii, a specjalne składniki dodatkowo je wypełniają. Efekt? Korekcja, ukrycie i wygładzenie!

Skoro już wiesz, jak dopasować podkład do typu cery i po jakie składniki sięgnąć, żeby zamaskować niedoskonałości, został już tylko jeden krok – odpowiedni kolor. W następnym artykule zdradzimy sekrety właściwego dobierania odcieni i podpowiemy, jak testować, żeby efekt końcowy był na 5+! ;)

Pozdrawiamy

Zespół blogmakijaz.sephora.pl

 

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze