Poznaj trendy na jesień 2017: Brwi na pierwszym planie

W tym sezonie brwi nie są już tylko ramą i dodatkiem do makijażu – to jego główny element! Powinny być zadbane i dopracowane, a według najnowszych trendów połączone z minimalistycznym makijażem. Oto dwie najmodniejsze stylizacje brwi, na które powinnaś zwrócić uwagę: wyraziste i pierzaste.

Czy wiesz, że makijaż brwi to jeden z najpopularniejszych tematów wyszukiwanych w Google? Nic dziwnego, od kiedy modę na cienkie kreseczki zastąpiły te grubsze i dopracowane z każdym włoskiem, z sezonu na sezon zainteresowanie brwiami wzrasta. Ostatnie pokazy takich domów mody jak Dior, Lanvin, Nina Ricci i Genny Clip pokazały, że kluczową rolę na tle zadbanej, cery i delikatnego makijażu, grają teraz pierzaste oraz wyraziste brwi. Przy wyrysowanych brwiach jakikolwiek makijaż jest właściwie zbędny i można ograniczyć go do minimum, tak jak robi to na przykład modelka Taylor Hill.

Na początek delikatny makijaż cery 

W tym trendzie w makijażu twarzy kluczowa jest niewielka ilość produktów – wystarczy ujednolicić cerę bazą i podkładem, subtelnie wykonturować i musnąć policzki różem, by ożywić naszą twarz. Z pewnością make-up powinien podkreślać naturalny blask skóry, a nie być maskującą warstwą. Przetestowałam nowości i wiem, że z tym zadaniem doskonale poradzą sobie produkty SEPHORA Collection – modelujące róże do policzków  i paleta pudrów modelujących .

Jednak, co w tym przypadku z ustami? Podkreślamy je jedynie pomadką w kolorze nude. Polecam Wam: SEPHORA Collection – Sephora Rouge Creme , koniecznie w odcieniu zbliżonym do naturalnego pigmentu Waszych ust.

Jak dobrać kształt brwi

Zanim przystąpimy do makijażu brwi, najpierw trzeba zadbać o ich linię. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i zmiana kształtu brwi jest możliwa, jeśli tylko trzymamy się kilku zasad, które pomogą wyznaczyć proporcje naszych łuków. Oto kilka wskazówek:

 1. Początek brwi:

Przyłóż pędzelek z boku nosa po linii prostej – punkt, z którym styka się Twoja brew, powinien być jej początkiem.

 1. Załamanie brwi:

Pędzelek znów przyłóż z boku nosa, tym razem jednak poprowadź go przez środek oka. Punkt styczności z brwią to miejsce, które wyznacza załamanie brwi i może być ich najwyższym punktem.

 1. Zakończenie brwi:

Tym razem pędzelek powinien pójść od zewnętrznego płatka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce, które wyznaczy na brwi, to właśnie granica jej włosków.

Odpowiednia pielęgnacja brwi – nie może jej zabraknąć

Zadbane i odpowiednio przygotowane włoski to klucz do pięknych brwi i podstawa ich makijażu. Jednym z niewielu produktów dedykowanych pielęgnacji łuków brwiowych jest BROWVO! od Benefit Cosmetics , czyli odżywcza baza. Można stosować ją nie tylko pod cień lub kredkę, ale także na noc, jako odżywkę, zwłaszcza, jeśli nasze brwi wymagają wzmocnienia.

Makijaż – jak malować brwi?

W tym sezonie najmodniejsze są dwa rodzaje makijażu brwi – pierzaste o naturalnym wyglądzie i wyraziste, z mocniej zaznaczonym kolorem. Pamiętaj, że aby wyglądały dobrze, niezbędne jest użycie odpowiednich produktów do ich stylizacji!

Brwi pierzaste 

 1. Na brwi nałóż żel modelujący Benefit Cosmetics – Ready, Set, BROW!. Produkt wczesuj płaską stroną szczoteczki, od nasady aż po same końce i przez ich całą długość. Aby zyskać odpowiednią strukturę i objętość brwi, delikatnie przyciskaj aplikator w momencie, gdy dochodzisz do końca włosków.
 2. Tak przygotowane brwi pomaluj za pomocą dwóch kolorów kredek do brwi Benefit Cosmetics – Precisely, My Brow Pencil, jaśniejszego i ciemniejszego – to pozwoli na efekt trójwymiarowości. Najpierw nałóż odcień zbliżony do Twoich naturalnych włosków, aplikując go przez całą długość brwi krótkimi, przerywanymi ruchami. Następnie nałóż w ten sam sposób kolor ciemniejszy. Gotowe!

Brwi wyraziste

 1. Ciemniejszym kolorem pudru do brwi Benefit Cosmetics – Foolproof zdefiniuj ich granicę i zaznacz kształt. Szkicuj od początku aż do końca, po czym jaśniejszym cieniem wypełnij kontur i zagęść włoski. Na koniec dodaj jeszcze trochę ciemniejszego cienia, by zintensyfikować efekt.
 2. Utrwal rysunek – żel do brwi Benefit Cosmetics – Ready, Set, BROW! przedłuży trwałość makijażu. W tym celu użyj dłuższego grzebienia i przeczesuj nim delikatnie brwi od ich początku do samego końca.
 3. Czas na ostatni krok, czyli korektor od SEPHORA Collection. Nałóż go delikatnie pod i nad łukiem brwiowym przez całą długość brwi – dzięki temu będą one perfekcyjnie dopracowane. Gotowe!

Stylizacja brwi jest trochę jak stylizacja włosów – bez tego nasz cały look może wydawać się niepełny. Ci, którzy oglądają mnie na YouTube Blogmakijaż, wiedzą, że uwielbiam wyrysowane, wyraziste brwi. Nie potrafię bez nich żyć. Jednak wiem, że każda z Was może lubić zupełnie inny typ makijażu brwi, dlatego też mam nadzieję, że mój artykuł na blogu stanie się dla Was inspiracją.

  SEPHORA COLLECTION Niezbędna paleta do makijażu cery Modelujące róże do policzków
  Paleta z 4 odcieniami o lekkiej formule łatwej w stopniowaniu intensywności,
  od 65.00 PLN
  sprawdź
  SEPHORA COLLECTION Niezbędna paleta do makijażu cery Paleta pudrów modelujących
  Pudrowa formuła doskonale wtapia się w skórę i umożliwia stopniowanie intensywności makijażu zależnie od upodobań!
  od 65.00 PLN
  sprawdź
  SEPHORA COLLECTION Sephora Rouge Crème Kremowa Pomadka do Ust Sephora
  Ikoniczna pomadka do ust marki Sephora pozostawia na ustach niezwykle delikatny film!
  od 11.90 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS BROWVO! Odżywcza baza do brwi
  Zawarte w niej proteiny soi oraz kretyna powodują, że łuki wyglądają na gęstsze i pełniejsze!
  od 145.00 PLN
  sprawdź
  BENEFIT COSMETICS Precisely, My Brow- ultra cienka kredka definiująca brwi
  Nowa, ultra cienka i trwała kredka do podkreślania brwi!
  od 125.00 PLN
  sprawdź
  SEPHORA COLLECTION Korektor cieni pod oczami
  Miękka i ultra lekka formuła o wysokim poziomie krycia i konsystencji fluidu.
  od 59.00 PLN
  sprawdź

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze