Makijaż sylwestrowy – czy on w ogóle istnieje?

Dostaję od Was cała masę maili a propos sylwestra.. I nie są to bynajmniej pytania dotyczące trendów, kolorów i doboru akcesoriów, pytacie czy istnieje w ogóle coś takiego jak „makijaż sylwestrowy” i czym się charakteryzuje. Wiele z Was i wiele moich klientek w perfumerii było już kiedyś na specjalnym makijażu w dniu sylwestra. A Pani, […]

Dostaję od Was cała masę maili a propos sylwestra..

I nie są to bynajmniej pytania dotyczące trendów, kolorów i doboru akcesoriów, pytacie czy istnieje w ogóle coś takiego jak „makijaż sylwestrowy” i czym się charakteryzuje.

Wiele z Was i wiele moich klientek w perfumerii było już kiedyś na specjalnym makijażu w dniu sylwestra. A Pani, która ich malowała powiedziała, że w tę szaloną, kolorową noc makijaż musi to odzwierciedlać i CIACH – przy pędzlach wylądował stos iskrzących dżetów, brokatu i sztucznych rzęs w kolorach tęczy…
Jeśli chodzi o mnie – nigdy nie byłam fanem podążania za trendami, jeśli chodzi o makijaż sylwestrowy. Nigdy także – wykonując makijaże na sylwestra nie twierdziłam, że to makijaż, który iskrzy nadmiarem brokatu czy też barokowym przepychem, jeśli chodzi o dodatki – sztuczne rzęsy, dżety, piórka itp.
Powtórzę się raz jeszcze – Pamiętajcie, że najważniejszą zasadą w make up`ie jest to, byście się same w nim dobrze czuły. Trzymam się tej zasady wykonując co roku paniom makijaże na ostatni w roku wieczór.
Są osoby, które uwielbiają „dziwactwa” i idealnie się z wszelkimi dziwnymi elementami odnajdują, natomiast jest cała masa kobiet, które przychodząc do makijażysty na makijaż sylwestrowy, oczekują po prostu klasycznego makijażu, który tylko podkreśli atuty ich urody. Nie trzeba tu wcale uszczęśliwiać nikogo na siłę, wklepując drugą i trzecią warstwę brokatu na powiek, bo akurat mamy karnawał!

Czasem warto rzecz jasna dodać jakiś akcent, czasem po prostu robimy odjazdową stylizację, jednak ZAWSZE warto pamiętać, że make up pasował do osoby, która będzie go nosić! Lepiej mieć makijaż, który lubimy, a nie podążać za trendami, które są akurat modne!

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze