Makijaż niwelujący zmarszczki

Hej! W naszym Hyde Parku pojawiają się pytania od niektórych z Was – jak zrobić makijaż skóry dojrzałej lub takiej, która ma widocznie pierwsze oznaki starzenia, np. zmarszczki mimiczne? Oczywiście – zmarszczkom najlepiej zapobiegać poprzez odpowiednią pielęgnacje, ale to odrębny temat. Co zrobić, kiedy zmarszczki już mamy i chcemy je ukryć? 7 ZŁOTYCH ZASAD: Czego […]

Hej! W naszym Hyde Parku pojawiają się pytania od niektórych z Was – jak zrobić makijaż skóry dojrzałej lub takiej, która ma widocznie pierwsze oznaki starzenia, np. zmarszczki mimiczne?

Oczywiście – zmarszczkom najlepiej zapobiegać poprzez odpowiednią pielęgnacje, ale to odrębny temat.
Co zrobić, kiedy zmarszczki już mamy i chcemy je ukryć?

7 ZŁOTYCH ZASAD: Czego zdecydowanie unikać i co stosować przy widocznych zmarszczkach?

1. Unikajcie podkładów dobrze kryjących, mocno pudrowych czy też zbyt ciemnych.
Podkłady mocno maskujące i pudrowe wchodzą w załamania tym samym bardziej je podkreślając a produkt zbyt ciemny dodaje nam lat. Wybierajcie więc podkłady płynne nie za gęste, a jeszcze lepiej z wartościami odżywczymi (liftingujące, napinające skórę – np. Liquid Lift Foundation z Make Up For Ever). Powinny być to podkłady, które łatwo się rozprowadzą po twarzy i dodają świeżości.

2. Podkładu nigdy nie nakładamy na skórę wokół oczu, gdyż ten produkt zwykle jest za ciężki do tak delikatnej skóry. Jeśli nałożymy podkład pod oczy, zmarszczki – szczególnie mimiczne – bardziej podkreślimy niż ukryjemy.
Lepiej użyć korektora specjalnie przystosowanego konsystencją do delikatnej skóry oczu – jest ich na rynku bardzo dużo, praktycznie ma go każda marka. Podobnie jak podkład – nie za kryjące. Korektory zawierają też substancje i pigmenty rozpraszające światło, co sprawi, iż zmarszczki nie będą aż tak widoczne.

3. Do makijażu twarzy pomocna tez będzie lekko rozświetlająca baza, która optycznie spłyci zmarszczki i sprawi, że będą mniej widoczne. Np. High Beam marki Benefit (moja ulubiona).

4. Na policzki świetnie się sprawdzi odrobina różowego bądź morelowego różu – takie kolory zawsze sprawiają, że cera zyskuje promiennego wyglądu.

5. Przy makijażu oka świetnie się sprawdzą cienie matowe. Perła zawsze podkreśli wszelkie niedoskonałości powieki, niesprężystości skóry. Używając naturalnych, matowych kolorów możecie zrobić fantastyczny makijaż dzienny, a zastępując je bardziej wyrazistymi -zaszaleć na wieczór – nie uwydatniając tym samym zmarszczek.

6. Pielęgnacja ust – konieczna! Wokół ust z wiekiem powstaje wiele zmarszczek. Chcąc je bardziej podkreślić pamiętajmy o wcześniejszej ich pielęgnacji. Idealne będą odżywcze balsamy bądź kremy przeciwzmarszczkowe przystosowane szczególnie do tej partii twarzy.

7. Przy dużej ilości zmarszczek wokół ust unikajmy ciemnych i tłustych pomadek, gdyż z łatwością po rozpuszczeniu wejdą nam w załamania i rozmyją kontur ust. Najlepiej użyć naturalnej trwałej konturówki i do tego pomadki w tym samym odcieniu.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze