Akcesoria karnawałowe

Akcesoria karnawałowe Karnawał w pełni! Korzystajmy z niego intensywnie, bo to praktycznie jedyny czas w roku, kiedy można tak szaleć z makijażem! Zwłaszcza, że co roku mamy w sklepach coraz większy wybór akcesoriów, dzięki którym szaleć będzie można jeszcze łatwiej i… efektowniej. Pierwsza myśl – sztuczne rzęsy! Są obecnie ogromnie modne! Ich rodzajów jest naprawdę […]

Akcesoria karnawałowe

Karnawał w pełni! Korzystajmy z niego intensywnie, bo to praktycznie jedyny czas w roku, kiedy można tak szaleć z makijażem! Zwłaszcza, że co roku mamy w sklepach coraz większy wybór akcesoriów, dzięki którym szaleć będzie można jeszcze łatwiej i… efektowniej.

Pierwsza myśl – sztuczne rzęsy!
Są obecnie ogromnie modne! Ich rodzajów jest naprawdę dużo. Różnią się od siebie nie tylko długością, zagęszczeniem i ułożeniem włosia, ale także kolorami i rozmaitymi dekorami. Możemy wybrać rzęsy z piórami (ładne rzęsy z piórami znajdziecie w ofercie Make Up For Ever 114 – Emily i 137 Michelle), z paskiem błyszczącego brokatu, z kolorowymi wstążkami, a nawet z polokowanym włosiem! Rzęsy możemy naklejać na górną jak i – co mniej oczywiste – także na dolną powiekę.

Jeśli nie sztuczne rzęsy, to co?

Możliwości jest sporo. Nawet jeśli w dalszym ciągu chcemy podkreślać rzęsy. W ofercie Sephora znajdziecie np. spirale do rzęs z brokatem, dzięki którym będziecie mogły nanieść delikatną ilość brokatu na rzęsy. Bardzo fajnym pomysłem może być brokatowy eyeliner, którym stworzycie błyszczącą kreskę. Sephora ma kilka wersji kolorystycznych – więc nie ma mowy o nudzie! Kolejna opcja to kryształki Svarowskiego albo imitacja dżetów. Do aplikacji używamy standardowego kleju do przyklejania sztucznych rzęs. Można np. po dwa nałożyć przy wewnętrznych bądź zewnętrznych kącikach albo nakleić kilka lub nawet kilkanaście!

Typowo karnawałowymi dodatkami są pyłki i brokat. Wybór brokatów i pyłków, w różnych kolorach i grubościach, jest bardzo szeroki. Super propozycję ma Make Up For Ever – Star Powder. Pyłkami można delikatnie ozdobić oczy lub posypać większą powierzchnię ciała.

Do ich aplikacji mamy specjalne akcesoria ułatwiające nakładanie. O trwałości makijażu musimy myśleć na samym początku – przed nałożeniem brokatu należy zaaplikować w specjalną, kremową bazę lub wosk – już niewielka ilość wystarczy, żeby brokat pozostał na swoim miejscu przez kilka godzin szalonej zabawy. Moim wypróbowanym sposobem na idealną trwałość brokatu jest użycie pod niego kredki Sephora Jumbo – wystarczy tylko wybrać kolor najbardziej zbliżony do koloru brokatu. Sam proces nakładania bardzo drobnego brokatu czy miałkiego pyłku może przysporzyć nieoczekiwanych problemów. Tutaj z pomocą przychodzi specjalny gumowy aplikator Sephora, dzięki któremu łatwo i precyzyjnie zaaplikujecie wszelkie sypkie produkty.

 

W karnawale najistotniejsza jest dobra zabawa. Makijaż karnawałowy ma być jej elementem. Proces przygotowania też! A dzięki ogromnemu wyborowi akcesoriów żmudne przygotowywanie szałowego make-up`u możemy skrócić do minimum i zamienić w dobra zabawę.


Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze