BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Zdrowie

Jaki alkohol ma najmniej kalorii?

Każdy alkohol posiada w swoim składzie zróżnicowaną ilość kalorii. Można ją poznać poprzez analizę różnego rodzaju tabel kalorii, w których zawarte są podstawowe dane. Ilość kalorii zawarta w różnych alkoholach ma przede wszystkim znaczenie dla wszystkich osób, które podejmują próby utraty wagi, a także dbają o swoją sylwetkę oraz dalej chcą spożywać alkohol w różnych postaciach. Niestety każdy alkohol zawiera stosunkowo duże ilości kalorii, jednak są one zróżnicowane w zależności od jego rodzaju. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki alkohol ma najmniej kalorii.

Ile kalorii ma piwo?

Z całą pewnością piwo jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym rodzajem trunku alkoholowego w tej części świata. Dodatkowo jego popularność wciąż rośnie. Dlatego warto wiedzieć, ile kalorii znajduje się w piwie. Nie jest to najbardziej kaloryczny rodzaj alkoholu, ponieważ w innych rodzajach znajdują się dużo większe ilości kalorii. Objętość piwa najczęściej wyrażana jest w jednostkach takich jak butelka, a najmniejsze butelki tego trunku posiadają objętość 0,33 litra. W tego rodzaju butelce można znaleźć 162 kalorie piwa jasnego pełnego oraz 224 kalorie piwa ciemnego pełnego. Można więc zauważyć, że kaloryczność piwa różni się także w zależności od jego rodzaju. Zwykłe butelki piwa mają w swojej objętości 0,5 litra. W takiej butelce znajduje się 245 kalorii w przypadku piwa jasnego pełnego oraz 340 kalorii w przypadku piwa ciemnego pełnego. Nie jest to mała liczba, a zwłaszcza jeśli spożywa się więcej niż jedną butelkę tego rodzaju trunku. Piwo jest tak bardzo kaloryczne głównie dlatego, że posiada w swoim składzie słód. W jego skład wchodzą także liczne witaminy takie jak tiamina, niacyna, ryboflawina oraz witamina B12.

Ile kalorii na wino?

Kolejnym rodzajem bardzo popularnego i chętnie spożywanego trunku jest wino. Wyróżnić można różne rodzaje wina. Wśród nich można wymienić między innymi wino białe, różowe oraz czerwone, a także wina słodkie oraz wytrawne, a także różne ich kombinacje. Z całą pewnością można stwierdzić, że wino jest dużo mniej kalorycznym trunkiem niż piwo. Jego objętość najczęściej podaje się w kieliszkach, które zazwyczaj mają 120 mililitrów. W takim kieliszku wina czerwonego o wytrawnym charakterze można znaleźć 82 kalorie. W kieliszku wina białego o wytrawnym charakterze można znaleźć podobną ilość, która wynosi 79 kalorii. Bardziej kaloryczne są wina półwytrawne oraz półsłodkie. W półwytrawnym białym winie znajduje się 97 kalorii, a w czerwonym winie półsłodkim 105 kalorii. Największą kaloryczność posiadają natomiast wina słodkie. Czerwone słodkie wino zawiera w kieliszku aż 128 kalorii, a kieliszek białego słodkiego wina to 112 kalorii. Jednak w dalszym ciągu jest to mniejsza ilość kalorii w porównaniu do piwa. Dodatkowo wino jest uznawane za trunek, który posiada korzystne właściwości zdrowotne. Można w nim znaleźć przede wszystkim przeciwutleniacze. Dzięki temu w bardzo dobry sposób może obniżać cholesterol znajdujący się we krwi, a także sprawić, że organizm szybciej będzie zwalczał różnego rodzaju infekcje. W winie można także znaleźć takie składniki mineralne jak magnez, wapń czy potas oraz substancje, które w dużej mierze ułatwiają proces trawienia. Z całą pewnością można uznać wino, a w szczególności wino wytrawne, za jeden z najmniej kalorycznych rodzajów alkoholu.

Ile kalorii ma wódka?

Popularnym rodzajem alkoholu jest także wódka. W porównaniu do innych trunków alkoholowych posiada ona stosunkowo duże ilości kalorii. Objętość wódki najczęściej określana jest w kieliszkach, które liczą 50 mililitrów. W tak małej objętości znajduje się aż 110 kalorii, co jest dużą ilością. Ponadto w wódce nie ma żadnych wartości odżywczych, w porównaniu do piwa i wina, w których jednak można znaleźć pewne witaminy oraz składniki mineralne. Dość duże ilości kalorii posiadają także inne rodzaje wódek gatunkowych, które powstają z destylatów nierektyfikowanych. Wśród nich można na przykład wymienić rum oraz whisky. Kieliszek rumu obejmuje objętość 30 mililitrów i można w nim znaleźć aż 69 kalorii. Natomiast w kieliszku whisky, który obejmuje 35 mililitrów można znaleźć 87 kalorii. Są to dość duże ilości kalorii, zwłaszcza w porównaniu do małych objętości tych napojów. Warto również dodać, że wódkę oraz inne jej rodzaje najczęściej spożywa się z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak soki lub napoje. Często tworzy się z nich drinki. Soki i napoje dodawane do wódki również posiadają różną ilość kalorii, dlatego w tej sytuacji kaloryczność sporządzonego napoju alkoholowego znacząco się zwiększa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *