BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle Uroda

Jak wybrać odpowiedni krem nawilżający do cery tłustej?

W ostatnich latach coraz więcej osób zmaga się z problemem tłustej cery, który może być spowodowany przez wiele różnego rodzaju czynników. W przypadku tego rodzaju problemów warto w odpowiedni sposób zadbać o posiadaną przez siebie cerę przede wszystkim dobierając odpowiedni rodzaj kremu. Często w tej sytuacji unika się nakładania kremów lub też nakłada się kremy, które posiadają działanie wysuszające na skórę. Jest to błąd, ponieważ tłusta cera powinna być w odpowiedni sposób nawilżona. Dlatego warto wybrać krem nawilżający do cery tłustej w taki sposób, aby posiadał on jak najbardziej korzystne działanie.

Jak dbać o tłustą cerę?

O cerę tłustą należy w odpowiedni sposób zadbać. Przede wszystkim wymaga ona używania specjalnie wybranych produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie czystej skóry, która nie jest zanieczyszczona nadmierną ilością wytworzonego sebum. Nie powinny się także na niej znajdować różnego rodzaju zaskórniki, krostki czy też wągry. Podczas pielęgnacji tłustej cery poleca się przede wszystkim jej mycie wodą wraz z niewielką ilością substancji myjących. W związku z tym, że tego rodzaju cera jest stosunkowo gruba to woda nie ma na nią żadnego niekorzystnego wpływu. Po umyciu natomiast warto użyć takich produktów jak żel oczyszczający lub tonik, aby skórze powróciło odpowiednie pH. Po wykonaniu oczyszczania warto wklepać w skórę odpowiedni krem pielęgnacyjny. W tym celu warto wybierać kremy nawilżające, które są przeznaczone dla skóry tłustej, a nie skóry normalnej czy wrażliwej. Nieodpowiedni rodzaj kremu może nie zadziałać w prawidłowy sposób i pogorszyć stan skóry. Warto pamiętać na co dzień o odpowiednim nawilżaniu tłustej cery, ponieważ w ten sposób można o nią doskonale zadbać. Często można się spotkać z poglądem, że tłusta cera nie wymaga stosowania kosmetyków nawilżających. Jednak jest to błąd, ponieważ po stosowaniu agresywnych w działaniu produktów tego rodzaju cera często się odwadnia.

Krem do cery tłustej

Krem do cery tłustej warto wybrać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim powinien mieć on działanie przeciwzapalne, a także antybakteryjne. W bardzo dobry sposób powinien także udrażniać ujścia mieszków włosowych z nadmiaru wytwarzanego sebum. Dodatkowo krem wykorzystywany w przypadku cery tłustej powinien posiadać działanie łagodzące i kojące, dzięki czemu nie będzie dodatkowo podrażniał skóry. Podstawą jego działania powinno być przede wszystkim działanie nawilżające. W bardzo dobry sposób powinien on także zmniejszać widoczność porów, które znajdują się na skórze. Warto aby krem przeznaczony do skóry tłustej posiadał odpowiednie składniki aktywne. Wśród nich można w szczególności wyróżnić różnego rodzaju kwasy, na przykład kwas salicylowy, kwas linoleinowy, kwas glikolowy, a także kwas pirogronowy. Podczas pielęgnacji można stosować także takie substancje jak retinol oraz jego pochodne. W doskonały sposób hamują one działanie gruczołów łojowych oraz zmniejszają produkcję serum na skórze twarzy. Dzięki zastosowaniu licznych składników aktywnych skóra jest na odpowiednim poziomie nawilżona, a cząsteczki wody zostają na głębszych warstwach skóry, co jest bardzo korzystne podczas pielęgnacji twarzy.

Sprawdź, jak można robić kwasy na twarz w domu

Jak wybrać krem do cery tłustej?

Przede wszystkim podczas wyboru kremu do cery tłustej warto zwrócić uwagę na jego etykietę i sprawdzić, czy rzeczywiście nadaje się on do takiego typu cery jak cera tłusta. Są to produkty, które przede wszystkim posiadają bardzo lekką konsystencję i nie obciążają dodatkowo skóry na twarzy. W przypadku posiadania problemów z pojawiającymi się krostkami oraz zaskórnikami warto zastosować produkty, które mają na cerę działanie normalizujące. Posiadają one w swoim składzie liczne kwasy, które mają bardzo dobry wpływ na skórę. Gdy skóra tłusta nadmiernie się błyszczy, warto wybrać krem, który posiada działanie matujące. Posiada on w swoim składzie liczne substancje, które powodują, że skóra staje się matowa i się nie świeci. Dobry krem do tłustej cery ciężko jest wybrać. W przypadku problemów z wyborem można zwrócić się o poradę do takiej osoby jak kosmetolog. Kosmetolog posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie związane ze sposobami pielęgnowania każdego typu cery, dlatego z całą pewnością w bardzo dobry sposób pomoże wybrać odpowiedniego rodzaju produkt. Kosmetolog zna się na składach produktów, dzięki czemu po przeczytaniu składu jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy konkretny kosmetyk nadaje się do tłustej cery w tym konkretnym przypadku.

Może interesuje Cię makijaż permanentny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.