BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

makijaż na lato
Makijaż

Jak przygotować twarz do makijażu?

Kosmetyki do makijażu są teraz bardzo zróżnicowane, jednakże wyróżnia się wśród nich kilka absolutnie podstawowych produktów. Bez nich nawet zwykły i lekki makijaż na lato stałby się niemożliwy do wykonania. Produktem używanym na co dzień przez większość kobiet jest oczywiście podkład. To on staje się podstawą każdego twojego makijażu i to niezależnie od pory roku. Podkład zawsze dopasowujesz do typu cery oraz jej kolorytu. Makijaż w żadnym wypadku nie może bowiem szkodzić twojej skórze.

Jak zrobić makijaż podkreślający łuk kupidyna?

Makijaż na lato dla suchej skóry

Jeżeli więc twoja skóra jest wyraźnie przesuszona i odwodniona, przez co wygląda na zmęczoną i szarą, wybieraj do niej głównie podkłady nawilżające. Patrz na ich składy. Szukaj w nich dodatkowych substancji oleistych lub innych związków o działaniu typowo nawilżającym. Jeśli natomiast twoim największym problemem są widoczne na twarzy zaczerwienienia, powinnaś zainwestować w podkład, który nie będzie ich pogłębiać. Musi być on kosmetykiem bezzapachowym i antyalergicznym. Takimi cechami na ogół wyróżniają się wyłącznie podkłady naturalne, głównie te mineralne.

Co to znaczy glow up?

Makijaż na lato chroniący skórę

Kosmetyki do makijażu przy okazji mogą też chronić twoją skórę. A makijaż na lato powinien skupiać się na zabezpieczaniu cery przed słońcem. To oczywiste, że przed nałożeniem podkładu wmasujesz w cerę jakiś krem lub bazę, ale mimo tego i tak powinnaś użyć później jakiegoś filtru UV. Promienie słoneczne nie mają bowiem zbyt dobrego wpływu na twoją skórę, dlatego musisz chronić przed nimi swoją twarz, jeżeli nie chcesz, by zaczęła się ona szybciej starzeć. Obecnie producenci dość często uzupełniają podkłady filtrami UV. To bardzo dobre kosmetyki na lato.

littlepleasures.pl