BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

wystające kości policzkowe
Makijaż

Jak malować wystające kości policzkowe?

Szczupła twarz jest marzeniem wielu kobiet i młodych dziewczyn. Często pomocny w osiągnięciu takiego efektu jest odpowiedni makijaż. Wystające kości policzkowe, uzyskane za pomocą właściwie wykonanej techniki make-upu, mają szansę optycznie zwęzić niektóre partie twarzy. Na pewno warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami wizażu. Pozwolą one dowiedzieć się, jak malować kości policzkowe, by efektem była szczupła twarz, a do tego zdrowy i naturalny wygląd.

Aby uzyskać wystające kości policzkowe, potrzebny będzie odpowiedni zestaw kosmetyków. Podstawą jest tu matowy bronzer, np. w kulkach czy kamieniu. Forma produktu jest oczywiście dowolna – najważniejsze, aby spełniał on oczekiwania i był dobrze dobrany kolorystycznie do odcienia cery. Należy więc w drogerii, przed dokonaniem zakupu, przetestować kilka wersji i wybrać tę, która będzie najwłaściwsza.

Jak malować kości policzkowe?

Najpierw należy odpowiednio przygotować skórę – to podstawa, bez której żaden make-up nie ma racji bytu. Chodzi tu o tonizowanie, użycie kremu, a także bazy. Kolejnym krokiem jest również dobrany podkład oraz puder. Jeśli te etapy mamy już za sobą, możemy przejść do kolejnych kroków, które pozwolą uzyskać wystające kości policzkowe. Warto pamiętać o umiarze. Nie każdemu pasuje przecież efekt Kim Kardashian, dlatego lepiej nie przesadzać z ilością bronzera. Rezultat będzie odwrotny od tego, którego się oczekuje – zamiast naturalnie podkreślonej urody, twarz stanie się pomarańczową lub brązową plamą. Do nakładania bronzera należy używać odpowiedniego pędzla. Lepiej natomiast unikać gąbek – te można wykorzystać później w celu blednowania całości.

Gdy mamy już bronzer nabrany w rozsądnej ilości na pędzel, należy rozpocząć rozprowadzanie kosmetyku. W tym celu należy dotknąć palcami twarzy i znaleźć kości policzkowe. Bronzer powinien znaleźć się poniżej, tworząc wzdłuż nich delikatną linię. Bardzo ważne jest precyzyjne rozprowadzanie i rozcieranie granic między poszczególnymi produktami. Wyraźny, mocny ślad nie da estetycznego efektu. Jeśli widzimy, że produkt znacznie odróżnia się od reszty twarzy, należy do częściowo usunąć, np. chusteczką. Szczupła twarz uzyskana dzięki takiemu makijażowi musi być przede wszystkim świeża i naturalna, nie przypominając przy tym maski lub charakteryzacji.

Wystające kości policzkowe można uzyskać stosując dodatkowo rozświetlacz

Podkreśli niektóre fragmenty twarzy, jak np. przestrzeń przy skroniach. Tu również zalecana jest ostrożność. Zbyt wiele rozświetlacza nałożonego nieumiejętnie spowoduje, że efektem nie będzie szczupła twarz, a zbyt duża ilość blasku i świecenia się. Nie zaszkodzi użyć także różu. Dzięki niemu twarz nabiera energii i świeżości.

Jeśli nie wiemy, jak malować kości policzkowe, warto poczytać wskazówki wizażystów, zawarte w podręcznikach, programach telewizyjnych, portalach internetowych lub blogach. Wielu profesjonalistów umieszcza także porady w wersji wideo. Film z instrukcją na pewno pomoże uzyskać idealnie wystające kości policzkowe i szczupłą twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.