BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Uroda

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Do pielęgnacji stosuje się rozmaite kosmetyki do twarzy, ciała, włosów. Przy ich wyborze zawsze powinno się mieć na uwadze skład. Ma to ogromne znaczenie, wpływa na skuteczność działania, bezpieczeństwo stosowania. Niezbyt dobrym pomysłem będzie nakładanie na skórę czegoś chemicznego, co może mieć szkodliwe działanie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki, do produkcji których sięga się po surowce pochodzenia roślinnego. Można też liczyć na certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo stosowania.


Kosmetyki naturalne dla ciebie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wybór kosmetyków zawsze powinien być dobrze przemyślany. Obecnie sklepowe i drogeryjne półki wręcz uginają się pod naporem rozmaitych środków pielęgnujących. Niestety wiele z nich wręcz nie nadaje się do stosowania ze względu na bardzo kiepski skład. Jeśli w kosmetyku znajdują się substancje o dziwnych nazwach, które niczego nie mówią, to należy się dobrze zastanowić, czy chce się coś takiego stosować. Lepiej będzie postawić na naturalne kosmetyki, które zawierają bezpieczne i przyjazne skórze składniki. Z kolei w konwencjonalnych preparatach nie brakuje substancji mogących zapychać pory skóry, naruszać jej barierę hydrolipidową, wywoływać podrażnienia, przesuszać, przyczyniać się do występowania wysypki. Pomimo tego że kosmetyków się nie je, to wpływają one także na zdrowie, więc lepiej wybierać mądrze, podejmować świadome decyzje zakupowe

Liczne zalety kosmetyków prosto z natury

W przypadku kosmetyków naturalnych ryzyko podrażnień i alergii skórnych jest zniwelowane do minimum. Działania niepożądane pojawiają się bardzo rzadko. Mają one proste i czytelne składy, są wolne od chemicznych i szkodliwych substancji. Wystarczy zapoznać się z etykietą, aby zobaczyć, że lista wymienionych składników jest krótka. Kosmetyki naturalne dla ciebie są skoncentrowane, zawierają sporo aktywnych związków, co przekłada się na ich skuteczność i wydajność. Powstają na bazie olejów roślinnych, olejków eterycznych, humektantów, protein, glinek, ekstraktów roślinnych. Wybierając kosmetyki naturalne, można okazywać szacunek dla środowiska i zwierząt. Już nawet opakowania tego typu produktów są ekologiczne, bo produkuje się je z surowców wtórnych, mogą być poddawane recyklingowi. Jest to sposób na nieprzyczynianie się do zanieczyszczania środowiska. Bardzo istotne jest to, że kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach, często nie zawierają nawet składników pochodzenia zwierzęcego. Powstają na bazie rozmaitych roślin, najczęściej z upraw ekologicznych.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!