BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

pielęgnacja skóry
Lifestyle

Ile kosztuje prawidłowa pielęgnacja galanterii skórzanej?

Aktówki męskie, konserwacja skóry, impregnacja, preparaty do konserwacji, galanteria skórzana, Eleganckie torebki damskie, Portfele skórzane damskie, Skórzany portfel męski, obuwie skórzane, Skórzana teczka męska

Masz już w swojej galanteryjnej  kolekcji skórzany portfel męski, obuwie skórzane, aktówkę lub eleganckie torebki damskie? To piękne dodatki odzieżowe, po które chętnie sięgają dziś zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Samo posiadanie eleganckich akcesoriów to nie wszystko. Nie zachowają swojego piękna przez lata, gdy nie będziesz o nie prawidłowo dbać. 

Niezbędnym działaniem, które uchroni elegancką skórę przed upływem czasu jest impregnacja i konserwacja. Z pomocą specjalny preparatów zadbasz o swoją galanterie i zachowasz jej nienaganny wygląd przez bardzo długi czas. Jak powinna wyglądać prawidłowa impregnacja i czym właściwie jest? Jakich produktów należy używać do konserwacji galanterii? Ile za to wszystko będzie trzeba zapłacić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.  

Dlaczego konserwacja skóry i impregnacja jest konieczna?

Jeżeli chcesz, by Twoje eleganckie torebki damskie, aktówki męskie, obuwie skórzane lub ulubiony portfel ze skóry bardzo długo wyglądały jak nowe to nie możesz zapomnieć o regularnym oczyszczaniu ich powierzchni i konserwacji. To zabiegi konieczne do tego, by galanteria mogła przetrwać lata intensywnego użytkowania. Przyjmuje się, ze regularne oczyszczanie i konserwacja powinny być wykonywane, co dwa lub trzy miesiące. Nie można raz w roku przypominać sobie, że warto wyczyścić zabrudzone obuwie skórzane. Brudna skórzana teczka męska, jak i torebka damska nie prezentują się elegancko, a Ty wyglądasz z nimi niechlujnie. Portfele skórzane naznaczone plamami to również akcesoria, które wymagają natychmiastowego wyczyszczenia. Nie pozwalaj na utrwalanie się zabrudzeń, które z biegiem czasu będą wnikać coraz głębiej w strukturę skórzanego materiału. Pozostawiona plama z każdą godziną staje się trudniejsza w usunięciu. Uwierz, nie chcesz rozpaczać nad koniecznością wyrzucenia ulubionych dodatków odzieżowych… 

Dokładne czyszczenie przy pomocy szmatki nie zabierze Tobie całego dnia. To dzięki niemu skóra będzie czysta i odzyska swój naturalny wygląd. Po każdym oczyszczaniu bardziej lub mniej zaawansowanych zabrudzeń konieczny jest proces konserwacji. To ona odżywia skórę i zabezpiecza jej powierzchnie na dłuższy czas. Użycie odpowiednich preparatów pozwoli zachować elastyczność skórzanego materiału, ograniczy przyjmowanie brudu i zwiększa jego użyteczność. 

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja galanterii skórzanej?

Solidne aktówki męskie, eleganckie torebki damskie i pozostałe akcesoria galanteryjne wymagają użycia wysokiej jakości preparatów. Przede wszystkim musisz pamiętać, że przed ich użyciem ZAWSZE należy usunąć samo zabrudzenie. Pierwszy krok to przecieranie powierzchni torebki, torby, portfela, czy budów z kurzu. Następnie przechodzi się do likwidacji plam. Niektóre będą proste do usunięcia. Wystarczy zwykła woda z mydłem i będziesz w stanie pozbyć się delikatnych zabrudzeń. Inne mogą wymagać użycia środków chemicznych, takich jak np. pianki do czyszczenia. Przy ich zastosowaniu uporczywa plama zniknie szybciej niż myślisz. Konserwacja skóry nie jest procesem trudnym. Wystarczy przy niej zachować uwagę i nie przesadzać z ilością stosowanych preparatów. 

Czego należy używać w celu impregnacji? Podpowiadamy! 

Galanteria skórzana może przejść przez proces konserwacji i impregnacji z wykorzystaniem odpowiednich do danego rodzaju skóry produktów. Pamiętaj, że zupełnie inne preparaty należy stosować do nubuku, a inne do skóry licowej. O tym, co do czego używać przeczytasz w opisie danego produktu. Znajdziesz go zarówno w e-sklepie na stronie internetowej, jak i na etykiecie wybranego preparatu. Wybieraj ostrożnie preparaty do konserwacji, by nie zaszkodzić swojej galanterii! 

Wśród sprawdzonych preparatów do konserwacji i impregnacji znajdują się:

impregnaty wodoodporne – chronią galanterie skórzaną przed wilgocią;

kremy do butów – podstawowe środki ochronne, dzięki którym nie tylko zabezpieczysz powierzchnie obuwia, ale zachowasz jej elegancki blask; 

pasty i tłuszcze ochronne – pozwalają zachować elastyczność skórzanego materiału;

renowatory do zamszu i nubuku – to dwa wyjątkowo trudne do oczyszczenia rodzaje skóry, do których warto mieć specjalne preparaty; 

pianki oczyszczające – pomagają szybko uporać się z wszelkimi zabrudzeniami za pomocą kilku ruchów szmatką.

Najlepiej sięgać po preparaty do impregnacji i konserwacji z naturalnych składników. Masz wtedy pewność, że używasz produktów dobrych nie tylko dla Twojej galanterii, ale też środowiska. Jeśli nie chcesz przepłacić to zachęcamy do odwiedzenia rekomendowanego sklepu internetowego, gdzie poza modnymi akcesoriami odzieżowymi znajdziesz tanie solidne produkty do ich pielęgnacji. Koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych! Polecane w sieci miejsce z pewnością będzie posiadało bogaty asortyment preparatów wysokiej jakości. Sami kupujemy środki do impregnacji  i konserwacji online. To szybki i wygodny zakup, którego podjęliśmy się już  je nie raz i nie dwa.