BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż

Idealny makijaż ślubny – jaki powinien być?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Przyszła panna młoda staje przed wieloma trudnymi wyborami – suknia ślubna, sala, dekoracja, welon, biżuteria, fryzura, dodatki…a makijaż? To także istotny element, nad którym warto się chwilę zatrzymać. Jaki powinien być? Który makijaż ślubny wybrać? Jakie trendy królują w 2020 roku? Oto nasze propozycje. 

Makijaż ślubny – proste, klasyczne rozwiązania zawsze się obronią 

Po pierwsze – makijaż ślubny powinien być dobrany do osoby. Kobiety, które na co dzień w ogóle się nie malują, mogą zaszaleć – jednak ważne jest, aby czuły się przede wszystkim swobodnie. Nie warto stawiać na rozwiązania, których nie jesteśmy pewni lub zbyt wyraziste i zbyt intensywne makijaże. Należy również wybrać kosmetyczkę/wizażystkę, która dobierze i wykona perfekcyjny makijaż, który bez szwanku utrzyma się na twarzy cały dzień i noc.  

Pamiętaj – zdobiona suknia oznacza makijaż delikatny, w stonowanych barwach. Jeśli chcesz zaszaleć z makijażem, wybierz delikatną, prostą suknię i pasujące do całości dodatki.  

Delikatny makijaż ślubny – naturalność w najlepszym wydaniu 

Nie istnieje przepis na idealny i uniwersalny makijaż ślubny. Powinien on zostać dopasowany do urody panny młodej oraz jej indywidualnych potrzeb. Najważniejsze, aby panna młoda czuła się dobrze i swobodnie w ślubnym makijażu. Wizażyści radzą, aby osoby, które na co dzień się nie malują, zrezygnowały z wyrazistych ust i mocnego makijażu oka, który mógłby przytłoczyć ich urodę.  

Pamiętaj, aby do wykonania ślubnego makijażu wybrać osobę sprawdzoną, której umiejętności jesteśmy pewni. Nie ma bowiem nic gorszego niż niepewność w dniu ślubu, jak będziemy wyglądać. Obecnie często spotyka się wizażystów, którzy oferują dojazd do konkretnego miejsca tak, aby panna młoda w tym szczególny dniu mogła skupić się wyłącznie na sobie. Wizażystki i kosmetyczki, które oferują usługi z dojazdem do domu powinny mieć ze sobą wszelkie niezbędne do wykonania makijażu elementy – kufer wizażysty, krzesło wizażysty i torba wizażysty. Są to akcesoria niezbędne do wykonania profesjonalnego makijażu oraz co ważne – także zapewniają wygodę klientce. 

Makijaż na wesele – na co zwrócić uwagę? 

Makijaż na ślub i wesele powinien być, jak już wcześniej wspomniałam, do osoby. Panna młoda ma czuć się swobodnie przez cały dzień i noc. Dobrze wykonany, profesjonalny makijaż powinien ukrywać mankamenty i podkreślać atuty. Nie bez znaczenia jest typ kolorystyczny, kolor włosów czy odcień skóry – inny będzie makijaż ślubny dla brunetek o ciemnych oczach i śniadej karnacji, a inny dla blondynek o jasnych – niebieskich lub zielonych oczach.  

Pamiętajmy, że makijaż ma podkreślać to, co najpiękniejsze i skutecznie ukrywać niedoskonałości. Panna młoda ma czuć się swobodnie, a jej uroda powinna zostać naturalnie podkreślona. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.