BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle

Historia ślubna zdjęciami opisana

Piękne chwile są ulotne, pozostają po nich wspomnienia i fotografie. Do najpiękniejszych momentów w życiu, którym towarzyszą niezwykłe emocje należy zawsze ślub i wesele. Mimo tego, że każdy obecnie dysponuje telefonem z doskonałym aparatem fotograficznym, to tylko osoba, specjalizujące się w fotografii ślubnej potrafi na zdjęciach uchwycić to, co najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej wzruszające, a czasami zabawne i niespodziewane.

Idealny fotograf ślubny jest dyskretny, niewidoczny, nieprzeszkadzający, a jednak stale towarzyszący Młodej Parze i gościom weselnym.

Ślub i wesele nie zaczynają się od momentu wejścia młodej pary do kościoła. To długi czas przygotowań, samej uroczystości, wesela i poprawin. Młoda para lubi dodatkowo udać się na sesję zdjęciową, by szczególnie upamiętnić to najpiękniejszy w ich życiu czas.

Fotograf ślubny powinien tak skomponować zdjęcia, by ułożyły się one w niezwykłą, ślubną opowieść, ujmującą czas przed, w trakcie i po uroczystości. Ważne więc, by podzielić uwidaczniany czas na poszczególne etapy.

Przygotowania do ślubu w albumie weselnym

Prasowanie sukni ślubnej, upinanie włosów, makijaż, szykowanie poczęstunku i sali weselnej to świetne momenty, by je uwiecznić na fotografiach, szczególnie, gdy w tych przygotowaniach uczestniczą członkowie rodziny Młodej Pary.

Odrębnym, wartym uwiecznienia czasem jest ubieranie Panny Młodej przed druhny oraz zapinanie spinek do koszuli i wiązanie krawata Pana Młodego przez jego świadka, brata lub ojca. Suknia ślubna i garnitur, biżuteria, spinki do koszuli, buty wyglądają pięknie nie tylko na Młodej Parze. Fotograf ślubny powinien je odpowiednio uwiecznić jeszcze na wieszakach lub w pudłach i opakowaniach.

Osobne miejsce w albumie weselnym powinien zająć moment, kiedy Pan Młody pierwszy raz zobaczy Pannę Młodą w sukni ślubnej.

Błogosławieństwo na fotografiach

Ten czas jest wart upamiętnienia każdej chwili. Zazwyczaj uczestniczą w nim, oprócz przyszłych małżonków rodzice i dziadkowie. Jest niezwykle wzruszający. Czasami się o tym zapomina, lecz stanowczo warty jest uwiecznienia. Łza spływająca po policzku Mamy, rysowanie krzyżyka na czołach młodych, spracowana dłoń babci w uścisku z wnuczką pięknie wyglądają w artystycznych, fotograficznych zbliżeniach.

Uroczystość ślubna

Tu fotograf ślubny ma najwięcej pracy. Jest ona szczególnie ważna, gdyż uwiecznianie uroczystości nie powinno kolidować w żaden sposób z powagą ani przebiegu obrządku.

Kościoły są naturalnym pięknym tłem, zapalone świece, światła i przystrojenie tworzą niezwykłą atmosferę. Uwaga fotografa powinna skupić się na w takim samym stopniu na Młodej Parze, jak też na wszystkich gościach. Najtrudniejsze zadanie fotograf ślubny ma w trakcie aktu samych zaślubin, wkładaniu obrączek i składaniu przysięgi małżeńskiej. Z jednej strony najpiękniejsze są zbliżenia dłoni przewiązanych stułą oraz wsuwaniu obrączek, z drugiej nie może zasłaniać ani przeszkadzać w tym ważnym momencie. Cały kunszt fotografa można poznać po uwiecznieniu tego momentu.

Swoboda fotografii weselnej

Wesela się najlepiej fotografuje. Emocje i wzruszenie na twarzach weselników już opadły. Rozpoczyna się zabawa. Oprócz uwiecznienia tradycyjnych momentów, jak wnoszenie Młodej Mężatki na rękach, powitanie chlebem i solą, pierwszego tańca i krojenie tortu fotograf może pozwolić sobie na większą swobodę i wykorzystać spontaniczne chwile.

Niepozowane zdjęcia są bardzo atrakcyjne i bywają ogromną niespodzianką dla oglądających. Dobry fotograf wie, jak oddać klimat weselnej zabawy. Jednocześnie dba o to, by żaden gość nie był uwieczniony w pozycji niezbyt atrakcyjnej.

Dobry fotograf ślubny to fotograf niewidoczny. Najlepiej, kiedy o jego dyskretnej obecności weselnicy przypominają sobie dopiero podczas oglądania pamiątkowych zdjęć. Historia ślubna opowiedziana pięknymi fotografiami jest najwspanialszą pamiątką i jednocześnie doskonałym portfolio fotografa.

Dla samego fotografa zadowolenie klientów jest równie ważne, gdyż w ten sposób pracuje na własną markę. Do najlepszych w branży zapisy są równie długie, jak rezerwacje sal weselnych.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://www.onyxxwedding.pl Fotograf ślubny Kraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *