BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Glass skin - efekt szklanej skóry
Makijaż

Glass skin – efekt szklanej skóry

Od zawsze piękna skóra była wyznacznikiem urody, ale także zdrowia. Mężczyznom dawała znak, że kobieta z ładną skórą jest gotowa urodzić im zdrowe dziecko. Także kobiety ciężarne często mają promienną cerę, ponieważ w ciąży zwiększa się ukrwienie skóry a kobieta staje się coraz to bardziej piękna.

Na przestrzeni lat nic się nie zmieniło. Żyjemy w czasach można by rzecz kultu pięknej skóry. Wszystkie osoby publiczne – przede wszystkim gwiazdy, celebryci i modelki, mają piękne i gładkie buzię. A jeżeli nie mają to w ruch idzie wprawna ręką grafika i Photoshop.

Z jednej strony tych body positive zmienia to postrzeganie. Ludzie z trądzikiem walczą o akceptację wśród społeczeństwa i poczucie bycia normalnym, pięknym. Z drugiej strony ludzie potrafią wydać niewyobrażalne kwoty na kosmetyki, zabiegi w salonach kosmetycznych czy wizyty u specjalisty medycyny estetycznej. Kult pięknej cery kwitnie.

Glass skin

Jednym z oczekiwanych przez niektórych efektów jest glass skin, czyli efekt szklanej skóry. Określenie to wywodzi się z Azji, gdzie bardzo dba się o cerę. W pielęgnacji cery główny prym wiodą Koreanki i ich koreańskie kosmetyki.

Glass skin to skóra gładka, z niewidocznymi porami skóry ani zmarszczkami, to skóra delikatnie błyszcząca, ale nie tłusta, tylko promienną. To skóra tak gładka i bez defektów, że wygląda na szklaną. Efekt takiej skóry można uzyskać dzięki programom graficznym jak Photoshop, ale także dzięki specjalnej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry w stylu koreańskim

Aby osiągnąć efekt szklanej skóry powinniśmy zainspirować się Koreankami i ich rytuałami, które pielęgnują skórę twarzy, ale także szyi i dekoltu. Nie możemy o nich zapomnieć, bo będą zdradzać nasz wiek, niezależnie od gładkiej buzi.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy może osiągnąć taki efekt, a przyczyną są tutaj uwarunkowania genetyczne. Niestety, z takim ograniczeniem należy się pogodzić.
Podstawą glass skin jest nawilżona skóra. Należy to robić od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Codziennie należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody, co sprawi, że nasza cera nie będzie ziemista, a promienną, jędrna i gładka. Wspomagać możemy się także kolagenem rybim, który zadba o sprężystość naszej skóry.

Od zewnątrz należy pamiętać o oczyszczeniu skóry twarzy. Jeżeli codziennie robimy makijaż to demakijaż powinien być bardzo dokładny, a zarazem delikatny dla cery. Koreanki po dziesięć razy opłukują twarz wodą, następnie myją ją stosując oleje. Następnie pamiętają o zmyciu oleju. Olej bardzo dobrze czyści skórę, dogłębnie oczyszcza pory, a zarazem nie niszczy cery.

Koreanki pamiętają również o tonizowaniu skóry, co przywraca jej odpowiednie pH i umożliwia szybką regenerację.

Ważne w pielęgnacji są również regularne peelingi enzymatyczne, które w delikatny sposób usuwają martwy naskórek. Sprawia to, że skóra jest wolna od zanieczyszczeń, pory się zamykają i znikają suche skórki.

W nawilżeniu skóry pomagają esencje i sera, a także maski, zwłaszcza te w płachcie.

Spróbuj i ty takiej pielęgnacji – masz szansę na efekt glass skin.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!