BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

draping
Makijaż

Czym jest draping? Techniki makijażu

Draping jest to technika konturowania twarzy stosowana przez wizażystów. Polega ona na pozornym zmienianiu rysów twarzy przy umiejętnym użyciu różnorodnych odcieni różu. Jak się okazuje nie jest to absolutnie żadna nowość, ponieważ wyżej wspomniana była już znana w latach 60., a okres jej świetności przypadał na lata 80. Nie mniej jednak zapomniano o niej na jakiś czas. Obecnie powróciła do łask i jest jednym z najczęściej praktykowanych sposobów.

Jakie są podstawowe założenia drapingu?

Przede wszystkim stosowanie tej techniki ma na celu zapewnienie świeżego oraz delikatnego wyglądu. Podstawowym jej założeniem jest nakładanie dużych ilości różu w różnorodnych odcieniach, a następnie umiejętne jego rozprowadzenie poprzez roztarcie. Przy użyciu tej metody róż nie jest nakładany jedynie na kości policzkowe, ale na każdy element twarzy, który ma być wymodelowany. Dzięki stosowaniu jedynie różu, bez towarzystwa brązera, możliwy jest do uzyskania dziewczęcy i świeży wygląd.

W jakim celu stosuje się konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy jest to zabieg, którego celem jest nadanie twarzy pożądanego kształtu. Wyżej wspomniany efekt uzyskuje się jednak poprzez odpowiednie nakładanie makijażu. Dzięki takim technikom, istnieje możliwość ukrycia wszelkiego rodzaju niedoskonałości z jakimi boryka się dana osoba oraz podkreśleniu jej największych atutów. Tego typu zabiegi stosowane są przede wszystkim wśród celebrytów ze świata show biznesu. Ponadto są również kobiety, które samodzielnie wykonują tego typu „sztuczki” wykonując codzienny makijaż, aby poprawić swój wygląd i zyskać tym samym większą pewność siebie.

Jaki efekt można uzyskać stosując draping?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Osoby z okrągłą twarzą mogą dzięki konturowaniu nadać jej smukłości. Możliwe są także do osiągnięcia efekty optycznie liftingujące czy rzeźbiące.

Draping krok po kroku

Pierwszy etap tego zabiegu nosi nazwę uniesienia. Polega na połączeniu dwóch odcieni różu, a następnie aplikowania ich przy użyciu pędzla wzdłuż kości policzkowych, aż do linii oka i początku brwi. Kolejny etap to modelowanie, czyli nakładanie owalnym ruchem ciemniejszego odcienia różu z przodu policzków, a następnie dołożenie rozświetlacza i rozcieranie go ruchem prowadzącym ku górze. Ostatni etap to wykończenie. Należy połączyć ze sobą ciemny i jasny róż, następnie uśmiechnąć się i nakładać na podnoszące się policzki z przodu twarzy. Na samym końcu należy nałożyć rozświetlacz na nos oraz środkowy punkt znajdujący się nad górną wargą i gotowe.

Zanim zdecydujemy się na stosowanie przedmiotowej techniki w codziennym makijażu, przećwiczmy ją kilkukrotnie aby mieć pewność, że wszystko wykonujemy jak należy. Są różnorodne kursy ze stosowania technik malowania, a niektóre dostępne nawet w Internecie w formie filmików. Dzięki temu w łatwy sposób pozyskamy niezbędną w tym temacie wiedzę i będziemy mogły śledzić krok po kroku, jak takie konturowanie powinno być przeprowadzone. Ważne, aby dysponować również odpowiednimi kosmetykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *