Witam, Mam 15 lat, moja skóra nie wygląda zbyt dobrze szczególnie na twarzy, gdyż mam rogowacenie skóry, nie jest ono tak bardzo widoczne jednak z wiekiem zaczyna mi przeszkadzać. Chciałabym zapytać jaki podkład mogłabym stosować, uwzględniając to, że na twarzy mam suche skórki.

Podkład stoi daleko w kolejce. Najpierw trzeba porządnie zadbać o cerę. Nadmierne rogowacenie jest związane z przesuszeniem skóry. Należy uzupełnić niedobór witaminy A i C – pomoże w walce z rogowaceniem. Znaczną poprawę stanu skóry można także uzyskać dzięki stosowaniu peelingów czy masaży szorstką rękawicą, jednak w momencie, gdy w sposób mechaniczny uszkodzimy zmiany skórne […]

Podkład stoi daleko w kolejce. Najpierw trzeba porządnie zadbać o cerę. Nadmierne rogowacenie jest związane z przesuszeniem skóry. Należy uzupełnić niedobór witaminy A i C – pomoże w walce z rogowaceniem. Znaczną poprawę stanu skóry można także uzyskać dzięki stosowaniu peelingów czy masaży szorstką rękawicą, jednak w momencie, gdy w sposób mechaniczny uszkodzimy zmiany skórne (np. wyskubując czopki rogowe) możemy doprowadzić do nasilenia dolegliwości i pojawienia się blizn. Mimo wszystko polecam skupić się na odpowiedniej pielęgnacji – bo później dobór podkładu będzie łatwiejszy. Podkłady polecam kremowe, komfortowe, ale lekkie. Te które poza nawilżeniem posiadają składniki odżywcze.

 

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze