Podobają mi się wszystkie przedstawiane przez Panią rodzaje makijażu. Czy skazana jestem tylko na podkreślenie dolnej powieki, ponieważ mam opadającą powiekę i ogólnie „smutne oczy”? Czy i jak można pomalować oko np. smoky, kiedy ma się już pierwsze kurze łapki?

Oczy z opadającą powieką dobrze wyglądają w lekko wycieniowanych oczach – małe znaczenie mają tu kurze łapki, w dodatku kiedy są niewielkie :) Lepiej skupić się na technice cieniowania, a efekt powinien być na prawdę super. Taki makijaż można zrobić cieniami matowymi, bo łatwiej uzyska się efekt wymodelowania opadającego kącika. Ważne, by aplikować cienie w […]

Oczy z opadającą powieką dobrze wyglądają w lekko wycieniowanych oczach – małe znaczenie mają tu kurze łapki, w dodatku kiedy są niewielkie :) Lepiej skupić się na technice cieniowania, a efekt powinien być na prawdę super. Taki makijaż można zrobić cieniami matowymi, bo łatwiej uzyska się efekt wymodelowania opadającego kącika. Ważne, by aplikować cienie w zewnętrznym kąciku, tak aby nie zejść poniżej obszaru powieki, gdzie kończą się górne rzęsy. Dobrze także tym samym cieniem lekko podkreślić dół oka tj. linię dolnych rzęs. Dodatkowo, w linii wodnej można zastosować cielistą kredkę i tą samą kredkę rozprowadzić pod łukiem brwiowym w celu optycznego powiększenia oka. Wykończeniem takiego makijażu oka jest mocne podkręcenie rzęs zalotką i ich wytuszowanie – zarówno górnych i dolnych.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze