Mam problem z opadającymi powiekami i nie potrafię ich malować. Jaki makijaż oka jest dla mnie odpowiedni? Dodam, że mam małe oczy. Może któraś z pań zrobi makijaż dla osoby mającej opadające powieki ?

Małe oczy z opadającą powieką dobrze wyglądają, gdy są lekko wycieniowane. Dobrze to zrobić cieniami matowymi, bo łatwiej uzyska się efekt wymodelowania opadającego kącika. Ważne, by aplikować cienie w zewnętrznym kąciku, tak aby nie zejść poniżej obszaru powieki, gdzie kończą się górne rzęsy. Dobrze także tym samym cieniem lekko podkreślić dół oka tj. linię dolnych […]

Małe oczy z opadającą powieką dobrze wyglądają, gdy są lekko wycieniowane. Dobrze to zrobić cieniami matowymi, bo łatwiej uzyska się efekt wymodelowania opadającego kącika. Ważne, by aplikować cienie w zewnętrznym kąciku, tak aby nie zejść poniżej obszaru powieki, gdzie kończą się górne rzęsy. Dobrze także tym samym cieniem lekko podkreślić dół oka tj. linię dolnych rzęs. Dodatkowo, w linii wodnej można zastosować cielistą kredkę i tą samą kredkę rozprowadzić pod łukiem brwiowym w celu optycznego powiększenia oka. Wykończeniem takiego makijażu oka jest mocne podkręcenie rzęs zalotką i ich wytuszowanie – zarówno górnych i dolnych.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze