Mam cerę tłustą i wieczny problem z malowaniem. Sebum wychodzi bardzo szybko, a makijaż wygląda nienaturalnie. Jak najlepiej się malować?

Dużo zależy od tego, czego używasz – nie tylko do makijażu, ale przede wszystkim do pielęgnacji. Skóry wydzielające dużo sebum muszą wspomagać się pielęgnacją. Krem lub żel nawilżający o działaniu regulującym pracę gruczołów łojowych będą świetnie wspomagały działanie kosmetyków do makijażu. Później lekka baza matująca (ona nie jest konieczna, jeśli krem dobrze się sprawdza), lekki […]

Dużo zależy od tego, czego używasz – nie tylko do makijażu, ale przede wszystkim do pielęgnacji. Skóry wydzielające dużo sebum muszą wspomagać się pielęgnacją. Krem lub żel nawilżający o działaniu regulującym pracę gruczołów łojowych będą świetnie wspomagały działanie kosmetyków do makijażu. Później lekka baza matująca (ona nie jest konieczna, jeśli krem dobrze się sprawdza), lekki podkład, satynowy, matujący puder – i gotowe. Pamiętaj, że skóra tłusta potrzebuje dużo nawilżenia, a mniej odżywienia, czyli produktów natłuszczających. Nie sprawdzą się też produkty mocno silikonowe- bo silikon zapycha pory i od razu skóra, broniąc się, nadmiernie wydziela sebum!

Produkty polecane przez blogerów są dostępne na sephora.pl

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze