Jestem szatynką o niebieskich oczach. Mam problem z doborem kosmetyków do swojej karnacji. Moja cera jest naczynkowa, z tendencją do rumienia. Nie wiem, jakiego podkładu i korektora dokładnie używać – mam delikatnie dołki pod oczami. Obecnie używam pudru mineralnego, ale chyba mam źle dobrany kolor, bo cera wygląda na zbyt zmęczoną.

Proponujemy postawić na ujednolicenie cery. Pielęgnacja do cery naczynkowej pomoże złagodzić rumień. Zielona baza nakładana pod podkład także pomoże w redukcji zaczerwienienia. Przy zastosowaniu tych produktów możesz zrezygnować z mocno kryjącego podkładu na rzecz lżejszego, nakładanego np. pędzlem z włosia naturalnego, który daje bardziej jednolity efekt. Podkładu nie nakładamy na skórę wokół oczu – tam […]

Proponujemy postawić na ujednolicenie cery. Pielęgnacja do cery naczynkowej pomoże złagodzić rumień. Zielona baza nakładana pod podkład także pomoże w redukcji zaczerwienienia. Przy zastosowaniu tych produktów możesz zrezygnować z mocno kryjącego podkładu na rzecz lżejszego, nakładanego np. pędzlem z włosia naturalnego, który daje bardziej jednolity efekt. Podkładu nie nakładamy na skórę wokół oczu – tam aplikujemy korektor. Można wybrać kremowy, ponieważ płynny nie zawsze sobie poradzi z ujednoliceniem. Nie wybieraj korektora jaśniejszego od podkładu tylko dostosowanego do koloru zasinienia! Aby cera nie była zbyt ziemista, na sam koniec nałóż odrobinę morelowego różu na środek policzka!

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze