Jestem młodą dziewczyną z brązowymi oczami, brązowymi włosami i dość ciemną karnacją. Mam liczne niedoskonałości na twarzy. Co zatem zrobić, aby dobrze je zatuszować? Jaki makijaż mi pasuje? Czy czerwone usta są dobrym pomysłem w przypadku osoby z małymi ustami?

Czerwone usta najlepiej prezentują się przy idealnie ujednoliconej cerze.  Trzeba się jednak postarać,  aby wszystkie elementy makijażu – przed aplikacja czerwonej pomadki – były starannie i idealnie nałożone. Jeśli cera jest z niedoskonałościami, trzeba ją najpierw wygładzić (np. bazą) i dobrze ujednolicić ( średnio-kryjącym lub kryjącym podkładem). Lepiej unikać przy tym dużych rozświetleń i bronzerów […]

Czerwone usta najlepiej prezentują się przy idealnie ujednoliconej cerze.  Trzeba się jednak postarać,  aby wszystkie elementy makijażu – przed aplikacja czerwonej pomadki – były starannie i idealnie nałożone. Jeśli cera jest z niedoskonałościami, trzeba ją najpierw wygładzić (np. bazą) i dobrze ujednolicić ( średnio-kryjącym lub kryjącym podkładem). Lepiej unikać przy tym dużych rozświetleń i bronzerów z drobinkami. Przy małych ustach trzeba się dodatkowo pokusić o idealny rysunek ust – tak aby wyglądały ładnie, a nie „rozpłynęły się”. Punktem wyjścia takiego make-upu jest jednak cera. Jeśli ją ładnie ujednolicisz, to reszta makijażu będzie „łatwiejsza” do wykonania. Może lepiej skupić się więc na makijażu oka? Przy takim typie urody masz bardzo duże pole do popisu :) Możesz bazować na cieniach naturalnych – beżach,  brązach lub szerokiej gamie kolorystycznej. Do tego kropla błyszczyku optycznie powiększającego usta może być dobrym uzupełnieniem makijażu :)

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze