Jestem młodą dziewczyną, moje włosy są rude, cienkie i proste. Mam bladą twarz i niebiesko-szare oczy. Gdy maluję usta na czerwono, wydaję się zbyt czerwona (oprócz włosów mam też wiecznie czerwony nos). Gdy maluję na różowo, kompletnie nie pasuje to do koloru włosów. Czy powinnam się odważyć na brązową szminkę, choć nigdy jej nie stosowałam? Jaki kolor szminki pasuje najbardziej do rudych włosów?

Wydaje mi się, że nie o kolor pomadki tu chodzi, tylko o cerę. Przy rudych włosach najlepiej wyglądają pomadki w odcieniach czerwieni i różu. Jest jednak bardzo ważna zasada – przy stosowaniu takich pomadek przy każdym typie urody, a szczególnie u osób o rudych włosach i jasnej cerze, skóra musi być idealnie ujednolicona! Przy młodych […]

Wydaje mi się, że nie o kolor pomadki tu chodzi, tylko o cerę. Przy rudych włosach najlepiej wyglądają pomadki w odcieniach czerwieni i różu. Jest jednak bardzo ważna zasada – przy stosowaniu takich pomadek przy każdym typie urody, a szczególnie u osób o rudych włosach i jasnej cerze, skóra musi być idealnie ujednolicona! Przy młodych cerach trzeba się postarać, by uzyskać takie ujednolicenie bez efektu maski. Najpierw nawilżamy skórę kremem – niezależnie od wieku, następnie możemy ujednolicić cerę jasnym, lekkim podkładem. Jeśli cera jest naturalnie zaczerwieniona przed podkładem, na zaczerwienienia nakładamy trochę zielonej bazy. Lekki korektor na skórę pod oczami i na powieki – szczególnie miejsca przy rzęsach, które często bywają zaczerwienione, później odrobina pudru, może być miękko zaaplikowany bronzer na całą twarz – ale bardzo jasny. Tak przygotowana cera powinna być świetną bazą do czerwonych i różowych pomadek.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze