Jakim korektorem i makijażem tuszować brązowe przebarwienia na twarzy? Mam z tym ogromny problem – pojawiają się latem pomimo ochrony wysokim filtrem i nieopalania twarzy. Najwięcej mam ich w okolicach oczu.

Tuszowanie przebarwień zależy od tego, o ile są one ciemniejsze od kolor skóry. Z opisu wynika, że mimo stosowania filtra i unikania ekspozycji na słońce, plamy mają związek z melaniną odpowiedzialną za powstawanie takich przebarwień. Jeśli są dosyć jasne – można użyć bardziej kryjącego korektora, który aplikujemy na podkład. Korektor nie może być jednak za […]

Tuszowanie przebarwień zależy od tego, o ile są one ciemniejsze od kolor skóry. Z opisu wynika, że mimo stosowania filtra i unikania ekspozycji na słońce, plamy mają związek z melaniną odpowiedzialną za powstawanie takich przebarwień. Jeśli są dosyć jasne – można użyć bardziej kryjącego korektora, który aplikujemy na podkład. Korektor nie może być jednak za jasny, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Polecam przetestować korektor Benefit Boing lub Make Up For Ever Full Cover Concealer. Jeśli plamy są ciemnobrązowe i mocno kontrastujące z cerą, będzie o wiele trudniej je zamaskować, ponieważ nie uzyskamy idealnego, równomiernego kolorytu bez efektu ciężkości. Można zastosować punktowo sok z cytryny jako domowy sposób na rozjaśnienie przebarwień albo wizytę u kosmetyczki, która laserowo zmniejszy widoczność przebarwień.

Produkty polecane przez blogerów są dostępne na sephora.pl

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze