Jaki powinien być makijaż dla osoby w wieku 50+ ? Jaki zestaw kosmetyków dobrać dla kobiety dorosłej , o niebieskich oczach, białych naturalnie włosach, cerze naczynkowej, bardzo jasnej karnacji? Błagam pomóżcie! Tylko proszę o fachową pomoc , potrzebuję poważnej, rzetelnej porady.

Bardzo ważna jest pielęgnacja i makijaż cery. To będzie punkt wyjściowy. Warto stosować kremy zawierające składniki nawilżające , ale także te niwelujące rumień. Wówczas możemy nałożyć na nie lekki podkład ładnie ujednolicający, ale nie robiący maski. Korektor pod oczy- jeśli jest potrzebny –stosujemy tylko przy wewnętrznych kącikach i na powiekę, aby ujednolicić dodatkowo obszar pod […]

Bardzo ważna jest pielęgnacja i makijaż cery. To będzie punkt wyjściowy. Warto stosować kremy zawierające składniki nawilżające , ale także te niwelujące rumień. Wówczas możemy nałożyć na nie lekki podkład ładnie ujednolicający, ale nie robiący maski. Korektor pod oczy- jeśli jest potrzebny –stosujemy tylko przy wewnętrznych kącikach i na powiekę, aby ujednolicić dodatkowo obszar pod oczami. Puder stosujemy minimalnie, wyłącznie w przypadku suchej cery. Jeśli zaś chodzi o tonację kosmetyków kolorowych, polecamy przetestować szarości i chłodne beże/jasne brązy. Jeśli zdecydujesz się podkreślać oko np. odważniejszym kolorem, to wówczas lepiej wycieniować oko naturalnymi cieniami, w sposób odrobinę mocniej. Akcent kolorystyczny można wpleść np. jako delikatną kreską przy linii rzęs (może być nawet lekko roztarta). Polecamy następujące kolory : zgaszony fiolet (przy tym kolorze szczególnie trzeba zadbać o jednolity koloryt skóry twarzy -szczególnie obszar oczu), granat lub odcienie morskiej zieleni. W takim make-upie wybieramy pomadkę w naturalnych odcieniach – ta przyciemniająca maksymalnie o ton do półtora będzie idealnym uzupełnieniem makijażu oka.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze