Grzechy makijażowe cz. III – zbyt ciemny podkład

Wiele z nas uwielbia swoją skórę w lecie. Jest wtedy lekko muśnięta słońcem i wydaje się być zdrowsza. Pewnie też to u siebie zauważyłyście i pewnie chciałybyście tak wyglądać cały rok. Wydaje się Wam, że najprostszym sposobem jest użycie ciemniejszego podkładu? Może najprostszym, ale zdecydowanie nie najlepszym! Z przykrością stwierdzam, że niektóre panie z uporem […]

Wiele z nas uwielbia swoją skórę w lecie. Jest wtedy lekko muśnięta słońcem i wydaje się być zdrowsza. Pewnie też to u siebie zauważyłyście i pewnie chciałybyście tak wyglądać cały rok.
Wydaje się Wam, że najprostszym sposobem jest użycie ciemniejszego podkładu? Może najprostszym, ale zdecydowanie nie najlepszym! Z przykrością stwierdzam, że niektóre panie z uporem maniaka wybierają podkłady nawet o trzy tony ciemniejsze od swojego koloru cery.

Jesienią i zimą, kiedy częściej chodzimy w golfach i swetrach z długimi rękawami – eksponowana jest w zasadzie sama twarz i dlatego aplikujemy jej ciemniejszy make up… .
Nie wygląda to dobrze, a nawet działa na naszą niekorzyść… Najczęściej podkład nakładany jest tylko na samą twarz, zapominamy o jej krawędziach i szyi. Podkład ciemniejszy od naszego naturalnego koloru często się też nierównomiernie rozkłada, wchodzi we włoski brwiowe i tym samym potęguje efekt sztuczności. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że ciemna cera przy bladych dłoniach, których nie malujemy zdradza nasze próby przyciemniania! – no same przyznajcie, że może to wyglądać co najmniej śmiesznie.

Jeśli lubimy być opalone przez 365 dni w roku, są na to sprawdzone i zdecydowanie bardziej naturalne metody. Przecież możemy użyć pudru brązującego, kremu koloryzującego lub samoopalacza, albo skorzystać z opalania natryskowego. Wszystkie trzy metody są zdrowe dla skóry ponieważ nie degradują naskórka! Bronzer jest najszybszy i najłatwiejszy w użyciu, możemy wybierać w kolorach i fakturach – macie ochotę na złociste wykończenie – nie ma problemu! Samoopalacze sprawdzą się przed większym wyjściem, kiedy nagle wpadamy na pomysł przyciemnienia skóry. Pamiętamy jednak, że przed aplikacją samoopalacza całe ciało musi być do tej aplikacji specjalnie przygotowane ( peeling, krem nawilżający).

Opalanie natryskowe to świetne wyjście dla tych, którzy nie mogą żyć bez śniadego odcienia skóry. Taka opalenizna zaaplikowana z pomocą profesjonalisty będzie po pierwsze rozłożona na całej powierzchni ciała, a po drugie kolor będzie tak dobrany, byśmy nie wyglądały sztucznie.
Krem koloryzujący jest delikatny, ale pięknie podkreśli ciepły odcień skóry, a co najważniejsze, dodatkowo mocno wypielęgnuje!

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze