kosmetyki fresh: maseczka oczyszczająca z glinką

Fresh: natura, tradycja i nowoczesność

Lubicie podróże? Każdy kosmetyk Fresh to podróż… zamknięta w słoiku! Poznajcie najchętniej kupowaną markę pielęgnacyjną, dostępną już w drogeriach Sephora w Polsce! 

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że kosmetyki Fresh to najpopularniejsze produkty pielęgnacyjne w drogeriach Sephora na świecie, byłam zaskoczona i ciekawa, dlaczego tak jest. Kiedy jednak poszperałam trochę i zajrzałam do słoiczków z produktami , wszystko stało się jasne.

Kosmetyki naturalne gwarancją zdrowej skóry  

Łącząc potężne naturalne składniki, starożytne rytuały i współczesną naukę, Fresh tworzy kosmetyki, które naprawdę wzbudzają zaufanie. Niewątpliwie siłą marki jest skład produktów: to znane od wieków rośliny i minerały, uznawane zarazem za najskuteczniejsze i najsilniejsze w pielęgnacji skóry. Aby komponować perfekcyjne receptury, twórcy Fresh znajdują na całym świecie najcenniejsze rośliny i substancje, jakie są znane ludzkości. 

Marka powstała w 1991 roku w Nowym Jorku, a jej założyciele to urodzeni w Bostonie i wychowani w Nowym Jorku Lev i Alina, którzy, na bazie naturalnych składników z całego świata, zaczęli produkować własne produkty – pobudzające zmysły, przyjemne w stosowaniu i skuteczne. Fresh reklamuje się jako pierwsza firma, która wyszukuje nowe, wcześniej nieznane w pielęgnacji, naturalne składniki. To także, według twórców, pierwsza markałącząca znane od starożytności rytuały piękna ze współczesną nauką. 

I, co nie mniej ważne, w kosmetykach Fresh znajdziemy też wyższe stężenia składników aktywnych, rzadko stosowane w innych kosmetykach naturalnych, a bardzo istotne dla zachowania zdrowej skóry.

Receptura z czasów gladiatorów

Twórcy marki nie ustają w poszukiwaniach skutecznych, zdrowych składników, znajdując je często w najbardziej nietypowych miejscach. Substancje stosowane w tonikach, kremach, maseczkach i esencjach Fresh pochodzą z najdalszych zakątków świata i są tradycyjnie uprawiane od setek, a nawet tysięcy lat. Ale marka Fresh to nie tylko dalekie miejsca i najlepsze składniki. To także receptury, które nierzadko same w sobie są efektem interesujących poszukiwań. Przykład? Proszę bardzo! Receptura jednego z najsłynniejszych kremów Fresh, Crème Ancienne, powstała na bazie unikatowej formuły z 2 wieku naszej ery, opracowanej przez Galena Klaudiusza, cenionego medyka cesarza rzymskiego Marka Aureliusza. Specyfik ten był oryginalnie stosowany do leczenia ran gladiatorów. Składniki kremu – olejki i woski kwiatowe – są tak delikatne, że kosmetyk musi być nawet dziś mieszany ręcznie. 

Pielęgnacja skóry, która pobudza zmysły

Skuteczne działanie to nie wszystko. Mocną stroną kosmetyków Fresh są niepowtarzalne doznania podczas korzystania z kosmetyków. Mozna powiedzieć, żekażdy kontakt z zawartością słoiczka Fresh jest przygodą! Peeling do twarzy na bazie cukru trzcinowego ma konsystencję gęstej cukrowej pasty, maseczka z nektarem witaminowym jest jak marmolada, a błyskawiczna maseczka upiększająca z czarną herbatą – jak bita śmietana. Naturalna maseczka oczyszczająca ma gładką i gęstą konsystencję glinki. Tonik i maseczka z różą mają również właściwości chłodzące, zaś nocna maseczka na bazie kombuczy działa jak gorset dla skóry.

Wzór na piękną skórę

Bestsellerami marki są maseczki na bazie jadalnych składników czy maseczka oczyszczająca na bazie słynnej glinki z Umbrii.  W kosmetykach Fresh znalazły zastosowanie także inne tradycyjne składniki jak róża, soja, kombucza czy lotos, uprawiany od 30 tysięcy lat w Azji i uznawany za święty kwiat. Od setek lat mają one zastosowanie w pielęgnacji i utrzymaniu zdrowej cery.Twórców marki Fresh pasjonuje również wpływ żywienia na zdrowy wygląd skóry. Dumą marki są energetyzująca maseczka do twarzy z nektarem witaminowym, cukrowy peeling do twarzy o działaniu antyoksydacyjnym, ujędrniająca maseczka na noc z czarną herbatą i odmładzająca maseczka z lotosem. 

Fresh pilnuje, by kosmetyki marki zachowywały wysoką jakość: przeprowadza w tym celu rygorystyczne testy każdego składnika i formuły. Filozofia Fresh układa się we wzór: potężne naturalne składniki + starożytne rytuały + współczesna nauka. Jeśli uzuełnimy je jeszcze o wspaniałe konsystencje, przyjemność z ich korzystania oraz piękne opakowania, dostaniemy naprawdę wspaniały wynik: pielęgnację skóry od Fresh.

    FRESH – Cukrowy peeling do twarzy
    Gęsta pasta o działaniu złuszczającym dodaje skórze dwa razy więcej promienności.
    od 119.00 PLN
    sprawdź

Natalia Gustaw

Senior Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze