Wszystko o tuszu do rzęs

Makijażowe must-have kobiet? Produkt, bez którego po prostu nie można się obejść? Kropka nad i każdego make-upu? Mowa oczywiście o tuszu do rzęs! Wystarczy kilka pociągnięć szczoteczki, aby przy jego pomocy nadać spojrzeniu głębi, optycznie powiększyć oczy, a rzęsy zamienić w prawdziwy wachlarz. Jeśli Wy też bez użycia maskary nie wychodzicie z domu, to na […]

Makijażowe must-have kobiet? Produkt, bez którego po prostu nie można się obejść? Kropka nad i każdego make-upu? Mowa oczywiście o tuszu do rzęs! Wystarczy kilka pociągnięć szczoteczki, aby przy jego pomocy nadać spojrzeniu głębi, optycznie powiększyć oczy, a rzęsy zamienić w prawdziwy wachlarz. Jeśli Wy też bez użycia maskary nie wychodzicie z domu, to na pewno zainteresuje Was nasz przewodnik.

Jak dobrać tusz do rzęs?

Przed udaniem się do perfumerii na zakupy, określcie, jakie macie rzęsy i jakiego efektu po tuszu się spodziewacie.

Włoski krótkie najlepiej podkreśli maskara wydłużająca, zawierająca polimery, nylon lub jedwab. Rzęsy powinny być malowane aplikatorem zwężającym się ku końcowi, dzięki któremu wytuszujecie nawet najmniejsze włoski w kącikach oczu. Jeśli nie chcecie się przy tym zbyt mocno nagimnastykować, zdecydujcie się na szczoteczkę o kształcie łabędziej szyi — uwaga, ma ją tylko maskara Grandiôse od Lancôme, która jest polecana jako produkt Hot Now w perfumeriach Sephora.

Włoski sklejające się, usytuowane bardzo blisko siebie doskonale rozdzieli tusz o plastikowej, „kolczastej” szczoteczce. Najlepszy efekt uzyskacie, jeśli na takie rzęsy nałożycie tylko jedną lub dwie warstwy maskary.

Włoski cienkie i delikatne – w celu ich zaakcentowania, wybierajcie maskary pogrubiające lub zwiększające objętość zawierające polimery, wyposażona w szeroką szczoteczkę. Sprawdzą się też tusze 2w1 — z jednej strony zawierające białą bazę do nakładania przed pomalowaniem włosków. Składniki, które wzmocnią rzęsy to witamina E, ceramidy i proteiny, woski roślinne i pszczele odżywią je, natomiast kolagen, keratyna i związki glinu — pogrubią. Trick: między nakładaniem kolejnych warstw produktu włoski można lekko przypudrować sypkim pudrem transparentnym, który sprawi, że pokryją się one grubszą warstwą tuszu.

Włoski proste – w tym przypadku najważniejsza jest szczoteczka. Sięgajcie po maskary o aplikatorach wygiętych w łuk, które podkręcą rzęsy, powiększając optycznie oko. Trick: przed nałożeniem tuszu warto też użyć zalotki.

Tuszowanie – kilka porad

Maskara dobrana do rodzaju rzęs… Czas na zajęcia praktyczne. Zanim jednak wykonacie pierwsze pociągnięcie szczoteczką, mamy dla Was kilka porad. Zastosujcie się do nich, a Wasze rzęsy staną się obiektem zazdrości każdej kobiety ;)

Tuszowanie zacznijcie od górnych rzęs, poruszając lekko szczoteczką w obie strony, tak, aby równo pokryć maskarą wszystkie włoski od ich nasady aż po same końce. Pamiętajcie o wytuszowaniu rzęs rosnących w kącikach. Jeśli tego nie zrobicie, optycznie zdeformujecie kształt oczu. Na koniec, jeśli włoski są posklejane, przeczeszcie je specjalną szczoteczką. Voilà, wachlarz rzęs gotowy!

Żyli razem długo i szczęśliwie

Dobrze dobrana maskara to skarb, z którym nie chcemy się zbyt szybko rozstawać. Jak przedłużyć przydatność tuszu do rzęs do użytku?
Po aplikacji kosmetyku delikatnie chowajcie szczoteczkę do pojemniczka, aby nie wtłaczać do środka powietrza przyspieszającego wysychanie produktu. Po każdym użyciu dokładnie zakręcajcie opakowanie. Raz w tygodniu warto też dokładnie umyć aplikator. Dzięki temu tusz nie będzie się zbrylał, jego używanie będzie bardziej higieniczne, a szczoteczka dłużej zachowa swój oryginalny kształt.

Co zrobić, gdy mimo starań tusz zaschnie, zanim zdążycie go zużyć? Aby reanimować maskarę, wystarczy nalać do buteleczki kilka kropli płynu do demakijażu. Rozrzedzi on formułę maskary, ale jej właściwości mogą nie być już równie idealne jak zaraz po zakupie… Uwaga, zabiegu tego nie wolno stosować w przypadku tuszy do rzęs zawierających kaszmir. Po rozcieńczeniu i nałożeniu na włoski składnik ten będzie się osypywał i kruszył.

Ufff… Tak w skrócie przedstawiają się najważniejsze informacje na temat tuszy do rzęs. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania na temat doboru maskar lub ich używania, piszcie do nas w zakładce Wasze Pytania. Chętnie na wszystkie odpowiemy :)

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze