Nauczymy Cię makijażu!

Wypoczęci i opaleni wracamy po wakacjach do… szkoły :) Zapraszamy na bezpłatne lekcje makijażu w Sephora Make-up School! Blogujemy już od 3 lat. W tym czasie opublikowaliśmy setki filmików z różnymi make-upami, ale wiemy, że czasem potrzebne jest spotkanie face to face. Dlatego stworzyliśmy cykl bezpłatnych lekcji i warsztatów – Sephora Make-up School i wraz […]

Wypoczęci i opaleni wracamy po wakacjach do… szkoły :) Zapraszamy na bezpłatne lekcje makijażu w Sephora Make-up School!

Blogujemy już od 3 lat. W tym czasie opublikowaliśmy setki filmików z różnymi make-upami, ale wiemy, że czasem potrzebne jest spotkanie face to face. Dlatego stworzyliśmy cykl bezpłatnych lekcji i warsztatów – Sephora Make-up School i wraz z ekspertami luksusowych marek kosmetycznych ruszyliśmy w trasę! Podczas zajęć możecie się z nami spotkać, zapytać o co tylko chcecie, a my na żywo nauczymy Was jak się malować.
Podczas Sephora Make-up School możecie wybierać spośród 3 lekcji dotyczących określonych make-upów i 4 warsztatów, które uczą podstaw potrzebnych w każdym makijażu.

Lekcja 1 Smoky Eye
Chyba najbardziej zmysłowy makijaż ever! My proponujemy jego wersję w odcieniu czekolady, który jest bardziej „miękki” niż czerń, po prostu idealny na wieczór.

Lekcja 2 Business Make-up
Makijaż biznesowy powinien być profesjonalny i dyskretny, ale równocześnie ma podkreślać urodę. My stawiamy na delikatne kolory – szarość i zieleń, które zaznaczą oczy i przyciągną do nich uwagę rozmówców.

Lekcja 3 Makijaż paryski
Klasyczny, bardzo kobiecy makijaż, którego głównymi elementami są perfekcyjnie pomalowane usta i poprowadzone czarnym eyelinerem kreski na powiekach. Odcień szminki powinien być dobrany do karnacji – do chłodnej najlepiej pasuje ten z poświatą niebieskości i fioletu, do ciepłej – wszelkie czerwienie, zarówno czyste jak i te z domieszką pomarańczu.

Warsztat 1 Idealna cera wg Clinique
Czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o sztuce kamuflażu:
• Z umiarem: zawsze zaczynamy od małych ilości nakładanego produktu.
• Stopniowo: produkty nakładamy warstwowo. Wklepujemy opuszkami palców, nie trzemy.
• Precyzyjnie: nakładamy tylko tam, gdzie trzeba.
• Naturalnie: zbyt mocny makijaż postarza.
• Płynnie: by uniknąć efektu maski zwracamy uwagę na krawędzie makijażu, rozcieramy granice między kolorami.

Warsztat 2 Twarz 3D wg Estēe Lauder
Czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o modelowaniu twarzy:
• Rozświetlacz – dodaje twarzy świeżości. Nakładamy nad kość policzkową, dla efektu 3D.
• Róż – ożywia. Nakładamy centralnie na kość policzkową, lekko skośnie na twarz okrągłą i poziomo przy innym kształcie. Rozcieramy w kierunku skroni.
• Puder brązujący – wyszczupla. Nakładamy pod kość policzkową, na linii od ucha do kącika ust, ale nie dalej niż do wysokości źrenicy.

Warsztat 3 100% kolor wg Make Up For Ever
Czyli odkryjcie, jakie kolory są Waszymi kolorami:
• Oczy piwne (brązowe z domieszką zieleni lub bursztynu) uzupełnią fiolety, śliwki i indygo. Możecie spróbować też podbić miodowe tony odcieniami żółcieni i złota.
• Niebieskie tęczówki wydobędą żółcienie i pomarańcze – brzoskwinia, cynamon, ochra, orzech laskowy, miedź, złoto i żółty.
• Zielone oczy podkreślą czerwienie, koral, fiolety, śliwka i róże. Im czystsza zieleń oka, tym bliższy niebieskiemu powinien być fiolet.
• Ciemne oczy, orzechowe lub czarne, mają niemal nieograniczone możliwości. Dla nich są zarówno żółcienie i złoto, jak i niebieskości, turkus, indygo i fiolety.
• Szare oczy są jak kameleon, przybierają inny odcień zależnie od makijażu – korzystaj z palety dla niebiesko lub zielonookich.

Warsztat 4 Akcent na detal wg Givenchy
Czyli dowiedzcie się, jak podkreślić swoje atuty:
• Fokus na usta. Intensywnie podkreślone usta w dziennym makijażu, szczególnie klasyczną czerwienią, zwalniają z obowiązku podkreślania oczu. Taki makijaż słusznie kojarzony jest z klasyczną elegancją i jest synonimem kobiecej siły. Wyraźnie zaznaczone usta przyciągają uwagę rozmówcy, sprawiają, że kobieta emanuje pewnością siebie.
• Fokus na oczy. Ciemna oprawa oczu jest atrybutem zmysłowej kobiety. Jedno niewinne spojrzenie i dostaje to, czego chce! Wstępem do każdego makijażu jest rozświetlający korektor, który rozjaśni i wygładzi okolice oczu i ukryje deficyt snu.

Tej jesieni zajęcia w ramach Sephora Make-up School odbędą się w Bielsko-Białej, Częstochowie, Gdańsku, Jankach, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.
Najbliższe zajęcia:
07-08. września Sephora C. H. Janki, Janki
07-08. września Sephora C. H. Plaza, Rzeszów
14-15. września Sephora C. H. Magnolia, Wrocław
14-15. września Sephora C. H. Promenada, Warszawa
21-22. września Sephora C. H. Plaza, Lublin
28-29. września Sephora Galeria Jurajska, Częstochowa
Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań już wkrótce! Dokładny grafik z terminami, kiedy odwiedzimy które miasto, znajdziecie też na sephora.pl.
Aby zapisać się na wybrane szkolenie, wystarczy, że zadzwonicie na infolinię pod numer 801 801 400 lub 12 682 84 94 (opłata wg stawki operatora). Nie czekajcie z telefonem, bo liczba miejsc jest ograniczona, a w zajęciach można wziąć udział tylko po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji.
Zapraszamy i z niecierpliwością czekamy na pierwszy dzwonek w Sephora Make-up School :)
Team blogmakijaz.sephora.pl

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze